Ogłoszenia duszpasterskie 2024-06-02

IX Niedziela Zwykła 02.06.2024 r.

  1. Przez cały czerwiec nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy. 
  2. Dzisiaj, będzie Festyn Parafialny. Pragniemy dzieciom i rodzicom ubogacić niedzielne popołudnie pięknym, ciekawym i kulturalnym relaksem ubogacającym naszą duszę i ciało. Po każdej Mszy św. będzie czynna zabawa fantowa. W kawiarence są ciasta domowego wypieku naszych parafianek, kawa, herbata, lody. O godz.15:30 czas na konkursy i zabawy dla dzieci. Wspólny śpiew karaoke dla dzieci i starszych. Dla dzieci darmowe zabawy na dmuchańcu. O godz. 16:30 popis muzyczny dzieci z katolickiego Ogniska Wychowawczego. O godz. 17:30 pokaz tańca naszego Klubu Tanecznego. O godz.18:30 losowanie głównych nagród. Zabieramy ze sobą nabyte losy. Można  wygrać: 1) piękną złotą biżuterię wartą ponad 6 000 zł. 2) najnowszy model komputera, 3) przelot samolotem nad miastem 4) drona 5) cenną biżuterię ze srebra oraz inne nagrody. Warto spróbować i kupić los za 10 zł na główne wygrane. O godz. 20:00  odbędzie się zabawa taneczna. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel - wypoczynek dzieci i młodzieży. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
  3. Klub Seniora „Maksymilian” organizuje wycieczkę do Koszęcina na Dni Śląska  w dniu 18 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8:30. W programie występ zespołu „Śląsk”. Zapisy 3 i 10 czerwca w kawiarence od godz. 17:00 i dzisiaj na kiermaszu odzieży „misz - masz” w sali nr 3. Serdecznie zapraszamy na kiermasz i na wycieczkę.
  4. W poniedziałek Msza św. wieczorna w intencji wspólnoty Akcji Katolickiej. Po Mszy św. spotkanie na sali. Zapraszamy członków i sympatyków.
  5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszach św. poświęcenie wianków i ziół. Uroczysta Msza św. kończąca oktawę będzie o godz. 18:00 przed plebanią. Na zakończenie Mszy św. specjalne poświecenie i błogosławieństwo małych dzieci i matek w stanie błogosławionym. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziców ze swymi małymi pociechami. Raz jeszcze chciałbym bardzo gorąco podziękować mieszkańcom ul. Starzyńskiego 8, 4 i 19 za piękne przygotowane ołtarzy, bogaty wystrój i włożone serce. Bóg to wszystko widział. Ofiara została przyjęta. Bóg wielki zapłać.
  6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek będziemy przeżywać w naszej parafii dzień modlitw przed Najświętszym Sakramentem – Dobę Eucharystyczną. Po Mszy św. porannej będzie wystawienie Pana Jezusa w monstrancji do adoracji wspólnej i indywidualnej. Adorację zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21:00. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy. 
  7. Polecamy wszystkim wiernym tygodnik „Niedziela” a w nim artykuły warte przeczytania: artykuł pt. „45 lat po przebudzeniu”, ważne wspomnienie pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny - Ojca Św. Jana Pawła II oraz artykuł pt.„Jak odchudzić brzuch”. 
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. prymicyjna Paulina O. Wojciecha Kupińskiego w parafii Gnaszyn o godz. 12:00. Zapraszamy.
  9. Za dary serca wszystkim ofiarodawcom jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.