Ogłoszenia duszpasterskie 2024-05-19

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 19.05.2024 r.
 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Kościół, kończy się czas wielkanocnej spowiedzi św. i komunii św. 
  2. Jutro w poniedziałek Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszej parafii  o godz. 7:30 i 18:00.   
  3. Polecamy wiernym prasę katolicką - tygodnik „Niedziela”- ciekawy artykuł pt: „Słona cena migracji” i drugi pt: „Dziecko a rozwód”.
  4. Harcerze ze szczepu „Kamyk” zapraszają na obóz letni dla dzieci i młodzieży w Kosarzyskach w Beskidzie Sądeckim od 21.07 - 02.08. Na obozie poznają praktyczne umiejętności, atrakcyjne zajęcia, wycieczki i wychowanie w duchu wartości. Zostały ostatnie miejsca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej szczepu.
  5. Dyrekcja Liceum Katolickiego w Częstochowie im. Matki Bożej Jasnogórskiej przy ul Okólnej 113 zaprasza młodzież w swoje progi. Liceum z wysoko wykwalifikowaną kadrą i bardzo dużymi sukcesami uczniów. Warto się uczyć w takim dobrym Liceum. Szczegóły z kodem QR na plakatach i ulotkach.
  6. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do modlitwy za ks. Krzysztofa Jeziorowskiego w 10 rocznicę śmierci 25 maja w Wąsoszu Górnym. Początek o godz. 9:15 a zakończenie o godz.17:00. Szczegółowy program na plakatach.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Wyjątkowa okazja by wyrazić nasze zaangażowanie w obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do licznego udziału wiernych. Marsz rozpoczyna się o godz.16:00 przed katedrą. Szczegóły na plakacie.
  8. Nasz parafia tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 02 czerwca na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Po chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskamy dochód z festynu, to będzie on przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i obozy w czasie wakacji. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Za jedynie 10 zł. możesz wygrać: 1) najnowszy model komputera 2) elektryczną hulajnogę 3) drona  4) dwa przeloty samolotem nad miastem, piękny komplet srebrnej biżuterii i inne atrakcyjne nagrody. Nie wygrana jest tu najważniejsza, ale biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży.
  9. W minionym tygodniu zostały wymalowane: kaplica Miłosierdzia Bożego i kruchta kościoła. Malowanie dalszych części świątyni będziemy kontynuować. Dzisiaj - III niedziela miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni i otoczenie kościoła i na pokrycie kosztów malowania świątyni. Drogim parafianom za składane ofiary na nasz piękny kościół i na jego upiększanie z głębi serca jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.