Ogłoszenia duszpasterskie 2024-05-12

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30 i 11:00 dzieci z kl. III przystąpiły do I Komunii św. Z całego serca dziękujemy pani katechetce Annie Urbaniak, za wielki wkład pracy i trud w tak dobre, dogłębne i piękne przygotowanie dzieci do tej podniosłej uroczystości. Pracować z panią Anią to wielka przyjemność. Gratulacje składamy dzieciom, rodzicom, rodzicom chrzestnym, katechetom, nauczycielom i wychowawcom. Rodzice i dzieci złożyli w darze nowy kielich mszalny. Bóg zapłać. Z dziećmi i rodzinami spotkamy się na nabożeństwie maryjnym o godz. 16:00. Dzieci zabierają książeczki. Serdecznie zapraszamy.
  2. W poniedziałek na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za wspólnotę Seniorów, a potem spotkanie koleżeńskie na sali. Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla pielgrzymów do Gruzji i Armenii. Prosimy o uzupełnienie dokumentów i wpłat w złotówkach i euro. Spotkanie przeprowadzi przedstawiciel Biura Pielgrzymkowego.
  4. W piątek od godz. 16:00 będzie spowiedź św. dla dzieci na rocznicę Komunii św. 
  5. Na ławeczkach jest prasa katolicka. Polecamy tygodnik „Niedziela” z artykułami pt: „Co oznacza Wniebowstąpienie?”  i pt: „Koszty zielonej rewolucji”. 
  6. Harcerze ze Szczepu „Kamyk” zapraszają na obóz letni dla dzieci i młodzieży w Kosarzyskach w Beskidzie Sądeckim od 21.07 do 02.08. Na obozie poznają praktyczne umiejętności, atrakcyjne zajęcia, wycieczki i wychowanie w duchu wartości. Zostały ostatnie miejsca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Szczepu.
  7. Dyrekcja Liceum Katolickiego w Częstochowie im. Matki Bożej Jasnogórskiej przy ul Okólnej 113 zaprasza młodzież w swoje progi. Liceum z wysoko wykwalifikowaną kadrą i bardzo dużymi sukcesami uczniów. Warto się uczyć w takim dobrym Liceum. Szczegóły z kodem QR na plakatach i ulotkach.
  8. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do modlitwy za ks. Krzysztofa Jeziorowskiego w 10 rocznicę śmierci 25 maja w Wąsoszu Górnym. Początek o godz. 9:15 a zakończenie o godz. 17:00. Szczegółowy program na plakatach. Zapisy w zakrystii.
  9. Nasza parafia tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 02 czerwca na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Pod chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskamy dochód z festynu, będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i obozy w czasie wakacji. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Za jedyne 10 zł. możesz wygrać: 1) najnowszy model komputera 2) elektryczną hulajnogę. 3) drona na pilota 4) dwa przeloty samolotem nad miastem , piękny komplet srebrnej biżuterii i inne atrakcyjne nagrody. Nie wygrana jest tu najważniejsza, ale biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży.
  10. W minionym tygodniu zostały wymalowane dwie zakrystie w kościele. Malowanie dalszych części świątyni będziemy kontynuować. W przyszłą niedzielę  III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni i otoczenia kościoła oraz na pokrycie kosztów malowania świątyni. Drogim parafianom za składane ofiary na nasz piękny kościół i na jego upiększanie z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.