Ogłoszenia duszpasterskie 2024-05-05

VI Niedziela Wielkanocna 05.05.2024 r.

 1. Dzisiaj gościmy Ojca dr Andrzeja Flisa, Franciszkanina z Niepokalanowa – asystenta Rycerstwa Niepokalanej, który wygłosi Słowo Boże i będzie zachęcał do przystąpienia do wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii oraz do czytania „Rycerza Niepokalanej”.
 2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo majowe. Codziennie o godz. 18:30
 3. W poniedziałek zapraszamy wspólnotę Akcji Katolickiej na Mszę św. i na spotkanie formacyjne.
 4. W środę Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa, głównego Patrona Polski.
 5. W piątek będzie spowiedź św. dla dzieci komunijnych. Pierwsza grupa o godz.16:30 i druga grupa o godz.17:00. Potem spowiedź św. dla rodziców i krewnych.
 6. Na ławeczkach jest prasa katolicka. Polecamy tygodnik "Niedziela" z artykułem pt: "Jak przeżywać pięknie wiek senioralny”. Jak wiemy, dzisiaj jedna czwarta społeczeństwa to kochani Seniorzy. Polecamy "Rycerza Niepokalanej" a dla dzieci "Rycerzyka Niepokalanej".
 7. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżonków na kurs ubogacający miłość małżeńską. Kurs rozpoczyna się 10 maja o godz.19:00 w parafii św. Zygmunta. Więcej informacji na plakatach. Zachęcamy małżonków.
 8. Uczestnicy pielgrzymki na Dolny Śląsk, mogą zamawiać zdjęcia z pielgrzymki w zakrystii.
 9. 14 maja we wtorek o godz.18:30 odbędzie się ważne spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Proszę zabrać brakujące dokumenty i uzupełnić wpłaty w złotówkach i dolarach. Spotkanie poprowadzi przedstawiciel Biura Pielgrzymkowego.
 10. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 02 czerwca na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Po chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe zabawki, pluszaki, gry i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskamy dochód z festynu, to będzie on przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i kolonie w czasie wakacji. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Za jedyne 10 zł możesz wygrać:
  •  najnowszy model komputera
  •  hulajnogę elektryczna
  •  drona na pilota
  •  dwa przeloty samolotem nad miastem oraz inne atrakcyjne nagrody.

  Nie wygrana jest tu najważniejsza, ale biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży.

 11. Drogim parafianom za składane ofiary na nasz piękny kościół i na jego upiększanie z głębi serca  najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.