Ogłoszenia duszpasterskie 2024-04-21

IV Niedziela  Wielkanocna 21.04.2024 r.

  1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, czas modlitwy o dobre święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Warto sobie uświadomić, ze pierwszym środowiskiem powołań jest rodzina, a w niej wychowanie. „O powołanie trzeba dbać jak o dziecko, żeby nie wyleciało z kołyski” – napisał kiedyś Ks. Jan Twardowski – wspaniały nasz poeta.
  2. Nasza parafia tradycyjnie organizuje 02 czerwca Festyn Dobroczynny na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Można pomóc przez drobne ofiary wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Festyn”. Pod chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry, i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskamy dochód z festynu, to będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i kolonie w czasie wakacji.
  3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do modlitwy w 10 rocznicę śmierci ks. Krzysztofa Jeziorowskiego, który przez 6 lat był wikariuszem naszej parafii. Modlitwy odbędą się w Wąsoszu od godz. 9:15 do 17:00. Szczegółowy program w gablocie. Zapisy chętnych w zakrystii.
  4. Rycerze Niepokalanej i pielgrzymi do Kudowy Zdrój, Dusznik Zdrój i Wambierzyc gromadzą się w piątek rano o godz. 6:00 przed plebanią.  
  5. Na ławeczkach jest prasa katolicka. Polecamy tygodnik „Niedziela”, Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej.
  6. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Wszystkie ofiary w kopertach i na tacę będą przeznaczone na upiększenie świątyni i otoczenie kościoła. Wszystkie rodziny z naszej parafii ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy Bóg zapłać.