Ogłoszenia duszpasterskie 2024-03-31

Niedziela Wielkanocna 31.03.2024 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy nasze największe i najważniejsze święta Zmartwychwstania Pańskiego. „Kto spotyka Zmartwychwstałego Jezusa, zawsze zostaje wewnętrznie przemieniony i duchowo ubogacony”. Dzisiaj będzie Msza Święta o godz. 15:00. Jutro w II Dzień Świąt Mszy Świętej o godz. 15:00 nie będzie.
  2. Gorąco i serdecznie dziękujemy ks. Adrianowi i panom: Jerzemu Kutyni, Tadeuszowi Grosfeldowi, Krzysztofowi Kuli, Andrzejowi Bartnikowi, Januszowi Kaźmierczakowi i Mirosławowi Skrzypicielowi za wydatną pomoc w przygotowanie pięknego Grobu Bożego i Ciemnicy.
  3. Bardzo serdecznie prosimy zwolenników „dyngusa”, aby nie polewać wodą wiernych, którzy idą do lub wracają z kościoła. Bądźmy dla siebie kulturalni, życzliwi i odnośmy się nawzajem z należytym szacunkiem.
  4. Szczep Harcerski „Kamyk”, który prowadzi zbiórki w naszej parafii Harcerki i harcerze ze Szczepu ”Kamyk” w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę wystawił wartę honorową przy Grobie Pańskim. Jest to piękna harcerska tradycja. Na ręce pana Komendanta Szczepu Przemysława Kowalskieg, wszystkim harcerkom i harcerzom bardzo serdecznie dziękujemy za to piękne świadectwo. Przy tej okazji zachęcamy dzieci i młodzież do wstępowania w szeregi harcerskie.
  5. Na Święta Zmartwychwstania zachęcamy wiernych do studium naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Jest tam bardzo wiele pięknych i ubogacających ducha artykułów. Polecamy bardzo interesujący artykuł pt: „Kotwica duszy” - czyli nasze podstawowe prawdy o życiu i zmartwychwstaniu. Są też dobre rady, jak uniknąć skutków świątecznego przejedzenia i jak zaradzić wiosennemu przesileniu.
  6. 6 kwietnia w Wieluniu o godz. 10:00 rozpocznie się Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej w obrazie Jasnogórskim w Kościele Częstochowskim. Matka Boża nawiedzi wszystkie parafie. Na tę Uroczystość Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza wszystkich wiernych z całej Diecezji.
  7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Armenii i Gruzji, najstarszych krajów chrześcijańskich z bardzo bogatą kulturą, tradycjami, wspaniałymi zabytkami i pięknymi pejzażami. Bardzo serdecznie zapraszamy, ponieważ jest jeszcze kilka ostatnich wolnych miejsc. Być może ktoś z dzieci pragnie ufundować rodzicom taką pielgrzymkę w ramach miłości i wdzięczności. Zapisanych pielgrzymów, prosimy o zachętę bliskich i znajomych do uczestnictwa. Warto skorzystać z tej wyjątkowej pielgrzymki. Szczegóły u ks. Proboszcza i na plakatach.
  8. Dzisiaj w największe Święta Wielkanocne, wszystkim: rodzinom, ofiarodawcom, dobrodziejom naszego kościoła z głębi serca i jak najpiękniej dziękujemy. Bóg wielki zapłać za tyle dobra i życzliwości. Niech za waszą wiarę i serce Bóg Wam obficie wynagrodzi, Bożym błogosławieństwem i swoją przemożną opieką.