Ogłoszenia duszpasterskie 2024-03-17

V Niedziela Wielkiegp Postu  17.03.2024 r.

  1. Od soboty rozpoczęliśmy Nowennę ( dziewięć dni modlitw) w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
  2. W poniedziałek serdecznie zapraszamy po Mszy św. wieczornej członków Klubu Seniora na spotkanie formacyjno-koleżeńskie.
  3. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św. 
  4. Pod hasłem „Naśladuję Chrystusa” - 22 marca z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową po raz piętnasty na ponad 900 trasach w Polsce  rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna  Droga Krzyżowa jest formą osobistej modlitewnej wędrówki, to rozważanie Misterium Męki Pańskiej w trakcie ponad 40 kilometrowego marszu w bliskim indywidualnym spotkaniu z Chrystusem. Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej edk.org.pl.   
  5. Z radością dzielimy się wiadomością, że studnia w Czadzie została już wybudowana. Otrzymaliśmy zdjęcia i filmik o wybudowanej prze naszą parafię studni w Czadzie. Przy studni widnieje napis informujący, że studnia jest darem parafii św. Maksymiliana z Częstochowy z Polski. Zdjęcia i filmik można obejrzeć na stronach internetowych parafii. Zachęcamy.
  6. Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Tygodnik „Niedziela”.  Rady domowe jak cenić zdrowie i jak przygotować wielkanocne palemki. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschaliki są w cenie 10 zł. 
  7. Rycerstwo Niepokalanej 26 i 27 kwietnia zaprasza na pielgrzymkę autokarową dwudniową do przepięknego  Dolnego Śląska. W programie zwiedzanie Kudowy Zdrój, Kaplica czaszek, Kopalnia Złota. Piękna bazylika w Wambierzycach, ruchoma szopka, Bazylika Matki Bożej Śnieżnej, kalwaria i Polanica z Parkiem Zdrojowym i z pijalnią wód. Nocleg z obiadokolacją i ze śniadaniem. Bardzo bogaty program, w bardzo piękne miejsca. Warto skorzystać z tej pielgrzymki. Koszt 380 zł. Zapisy w kancelarii lub z zakrystii. Zaliczka przy zapisie 150 zł. Zapraszamy i zachęcamy.
  8. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
  9. W naszej parafii jest wiele rodzin ubogich. Akcja Katolicka pragnie pomóc tym rodzinom przy naszym wspólnym poparciu. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać datki do puszek na paczki żywnościowe na święta. W tym tygodniu zbieramy żywność, którą składamy do kosza pod chórem.
  10. W kościele zostały zainstalowane na chórze dekoracje maskujące klimatyzatory, wkomponowane w całość wystroju organów. Dzisiaj III niedziela miesiąca, wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na ogrzewanie świątyni. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom  za dobroć i życzliwość wobec wspólnoty parafialnej z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.

Życzenia Imieninowe dla ks. Adriana Solenizanta.

Czcigodny Ks. Adrianie Solenizancie.
            „Kapłan jest monstrancją. Jego rolą jest pokazywać Jezusa; musi sam zniknąć i ukazać Jezusa. I starać się pozostawić dobre wspomnienie w duszy każdego z tych, którzy do niego przychodzą”. ( bł. Karol de Foucauld). Niech te piękne słowa o kapłaństwie spełnią się w Twoim życiu drogi Solenizancie. W dniu Twoich Imienin ogarniamy Cię modlitwą i miłością i wdzięcznością. Życzymy Ci Ks. Adrianie pięknego kapłaństwa z błogosławieństwem Bożym, pod opieką Twojego Świętego Patrona i pięknej posługi wobec wiernych. Radości, entuzjazmu, dobrego humoru, pogody ducha i wdzięczności od współbraci w kapłaństwie i od wiernych. Niech uśmiech zagości na Twoje twarzy, a w sercu panuje radość. W Dniu Solennym wyrażamy wdzięczność za Twoją dobroć, mądrość, szlachetność i piękną, gorliwą pracę w naszej parafii. Ad multos annos. Bóg zapłać i Szczęść Boże.