Ogłoszenia duszpasterskie 2024-03-10

IV Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2024

  1. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Gorąco zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian i każdego z osobna, do udziału w  REKOLEKCJACH. Starajmy się, abyśmy obok wielkich wydarzeń i wielkich darów Boga, Jego łaski i przebaczenia nie przeszli obojętnie.  Rekolekcje prowadzi ks. prałat Piotr Brząkalik z Katowic. Program na najbliższa niedzielę jest następujący:

8:00 - Msza św. z nauką dla kobiet
9:30 - Msza św. z nauką dla młodzieży i gimnazjum
11:00 - Msza św. z nauką dla dzieci starszych z rodzicami
12:00 - Msza św. z nauką dla mężczyzn
15:00 - Msza św. z nauką dla dzieci młodszych z rodzicami
18:00 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
19:00 - Msza św. z nauką dla starszych
21:00 - Apel Maryjny
(Zmiana Mszy św. porannej w czasie REKOLECJI na godz. 8:30)

Dla wszystkich rodzin został wydrukowany szczegółowy plan REKOLEKCJI. 

  1. Przez całą niedzielę i w czasie rekolekcji Rycerstwo Niepokalanej prowadzi w kawiarence kiermasz z kartkami, dobrą książką i dewocjonaliami. Serdecznie zapraszamy, a w sali nr 2 Klub Seniora zaprasza na kiermasz nowej damskiej odzieży z racji Dnia Kobiet. Ceny bardzo promocyjne.  Zapraszamy.
  2. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschalik jest wzorowany na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschaliki zapalamy podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając jego światłem stół rodzinny. Pamiętamy, że płomień, tego paschalika jest płomykiem nadziei dla tych wszystkich, dla których życie nie okazało się łatwe. Przy stole wielkanocnym będziemy w ten sposób pamiętali o ubogich. Paschaliki są w cenie od 10 zł  wzwyż . Postarajmy się, aby w każdej rodzinie i na każdym świątecznym stole był Paschalik.
  3. Przy wyjściu z kościoła na ławeczkach jest rozłożona wartościowa prasa katolicka. Warto w tym ważnym okresie życia Kościoła ubogacić swoją wiedzę dobrymi i prawdziwymi tekstami. Polecamy tygodnik „Niedziela” i artykuł pt: „Pomysł na jedność Polaków i Polski”, czy artykuł pt: „Pomóżmy nakarmić potrzebujących”. Pod chórem jest kosz, do którego można składać dary żywnościowe dla ubogich.
  4. Do puszki przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
  5. W sobotę po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę (dziewięć dni modlitw) w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. 
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.15:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na ważne organizacyjne spotkanie z ks. proboszczem. Również w przyszłą niedzielę będziemy się modlić w intencji Ks. Adriana z racji imienin. 
  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary składamy na ogrzewanie kościoła. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom, za dobroć i życzliwość wobec wspólnoty parafii z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.