Ogłoszenia duszpasterskie 2024-02-25

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

  1. W Wielkim Poście, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla starszych i młodzieży o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do licznego udziału w wielkopostnych nabożeństwach.
  2. W tym tygodniu będą spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Rozpoczynamy udziałem we Mszy św. o godz. 18:00 a potem spotkania na sali katechetycznej. W czwartek młodzież z kl. VI i VII a w piątek młodzież z kl. VIII i szkół średnich. Rodziców prosimy o przypomnienie  młodzieży o spotkaniach. 
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. o godz. 7:30 i od godz.16:00, a w pierwszą sobotę  miesiąca Msza św. poranna w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi, grzechy i zelżywości. Po Mszy św. modlitwy wynagradzające. Wieczorna Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różąńca i zmiana tajemnic różańcowych.  
  4. Polecamy wiernym prasę katolicka a szczególnie „Niedzielę”. Interesujące, bardzo ciekawe artykuły poświęcone życiu religijnemu w naszych rodzinach w Wielkim Poście. 
  5. Wspólnymi siłami dbamy o piękno kościoła i otoczenia. Wszystkim rodzinom, które wspierają te dzieła i są życzliwe z głębi serca wyrażamy podziękowanie. Bóg zapłać.
  6. Dziś na wszystkich Mszach Świętych modlimy się w intencji Solenizanta – naszego Księdza Proboszcza Gabriela.

Św. Jan Maria Vianney  powiedział: „Dobry pasterz, pasterz według Bożego serca, jest największym skarbem, jaki dobry Bóg może dać parafii i jednym z najcenniejszych darów Bożego miłosierdzia”.

Czcigodny Księże Proboszczu! Drogi Solenizancie!
Dzień Imienin, to okazja, by wyrazić Ci wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie. Dziękujemy zatem, że jesteś naszym dobrym duszpasterzem – według Bożego serca, że prowadzisz nas do Boga. Dziękujemy za gospodarską dbałość o naszą parafię, za uśmiech, życzliwość i troskę.
Życzymy Ci, Drogi Księże Prałacie, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Duch Święty, niech opromienia swoim światłem ścieżki Twojego życia.
Życzymy Ci abyś szedł przez życie z dobrocią w sercu, zawsze otoczony ludzką życzliwością.
Niech Jezus Chrystus daje Ci siły w głoszeniu Słowa Bożego i prowadzeniu parafii, Matka Najświętsza niech Cię zawsze ma w swojej opiece, a święci patronowie – św. Gabriel i św. Maksymilian wypraszają wszelkie potrzebne łaski.
Księża wikariusze wraz z całą wspólnotą parafialną