Ogłoszenia duszpasterskie 2024-02-11

VI Niedziela Zwykła  11.02.2024 r.

1. Klub Seniora „Maksymilian” działa w naszej parafii od siedmiu lat. Liczy aktualnie siedemdziesięciu kilku członków. Jest bardzo aktywną wspólnotą. Organizuje spotkania z ciekawymi postaciami wszelkich profesji. Organizuje wycieczki krajowe i turnusy rehabilitacyjne z wielkim powodzeniem. Klub Seniora uzyskał status Organizacji Publicznej i można przekazać 1,5% podatku na działalność naszego Klubu. Nasze wsparcie ułatwi działalność edukacyjną, terapeutyczną i kulturalną wspomagając wszechstronny rozwój Seniorów w naszej parafii. Seniorzy to nasi rodzice i nasi dziadkowie i nasze babcie. Wesprzyjcie ich. Ulotki z numerem KRS są na ławeczce obok prasy. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Klubu Seniora z serca dziękujemy. Najbliższe spotkanie członków i sympatyków Klub Seniora będzie w poniedziałek 19 lutego o godz. 18:30 . Serdecznie zapraszamy. 
2. W środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W Wielkim Poście myślimy o naszych grzechach i słabościach, ale pamiętamy też o Bożym Miłosierdziu. Od środy podejmujemy osobistą ascezę, przez umartwienie, modlitwę, post i jałmużnę. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta, dwa pozostałe ograniczone. Wszystkie posiłki bez pokarmów mięsnych. W Popielec na znak rozpoczęcia postu na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Msze św. będą o godz. 8:00, 12:00, 16:00 dla dzieci szkolnych i o godz.18:00. 
3. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16:30, a dla starszych o godz. 17:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych na głębokie i refleksyjne nabożeństwa pokutne. 
4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15:00 dzieci komunijne otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy. Na te okoliczność zapraszamy wszystkich rodziców dzieci komunijnych. 
5. Polecamy wiernym dobrą prasę katolicką: „Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej”, w „Naszej Rodzinie” i „Niedziela”. W „Niedzieli’ polecamy rewelacyjny dla wszystkich czytelników artykuł pt: „Każdy poszukuje miłości” to wywiad wielce pouczający dla wszystkich profesji i stanów z lekarzem chirurgiem prof. dr hab. Krzysztofem Bieleckim. Od lat występującym w programie TVP w „Sprawie dla reportera” red. Elżbiety Jaworowicz. Wszyscy powinni to przeczytać.
6. Do 20 lutego zbieramy zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny.
7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie dla sióstr zakonnych klauzurowych w kwocie 4125 zł. Ofiary zostały przekazane Siostrom, które wyrażają wielką wdzięczność za dobroć serca. Dary złożone w akcji „Pieluszka dla Maluszka” zostały przekazane Siostrom Służebniczkom, które opiekują się Mały Domem Dziecka w Częstochowie. Siostry wyrażają ogromna wdzięczność darczyńcom. Bóg zapłać.
8. W minionym tygodniu otrzymaliśmy rachunek  za prąd, za listopad i grudzień w kościele w wysokości 11400 zł. Dla porównania w 2023 r. była to kota 6000 zł. A w 2022 kwota około 3500 zł. Prawie 40 % wzrostu kosztów w minionych dwóch latach. To są ogromne podwyżki. Trudno jest to wszystko finansowo opanować. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni Parafianom, którzy ze zrozumieniem i pomocą przychodzą ze wsparciem dla naszej parafii. 
9. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na ogrzewanie i upiększanie naszej świątyni. Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością wspierają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.