Ogłoszenia duszpasterskie 2024-02-04

V Niedziela Zwykła 04.02.2024 r.

  1. W poniedziałek Msza św. wieczorna będzie w intencji Akcji Katolickiej. Po modlitwie spotkanie na sali i wykład ks. prof. Mariana Szczerby. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej

  2. W piątek od godz. 1530 rozpocznie się turniej szachowo – warcabowy, i turniej pingpongowy dla ministrantów, lektorów i dla wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży i starszych. A także gra w cymbergaja. Turnieje będą z nagrodami. Zapisy chętnych u księży.

  3. W przyszłą niedzielę w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienie Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych na wspólną modlitwę na godz. 1200 w katedrze Św. Rodziny. Liturgii będzie przewodniczył ks. arcybiskup Wacław Depo.

  4. Wiernym polecamy tygodniki katolickie – „Rycerz Niepokalanej”, „Nasza Rodzina” czy „Niedziela, w niej artykuł pt: „Powołanie uszyte na miarę”, o ciekawej i inspirującej posłudze sióstr zakonnych oraz bardzo ważny artykuł pt: „Dlaczego lekcje religii są konieczne”.

  5. Do 20 lutego zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

  6. Arcybiskup Wacław Depo skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. dr Krzysztofa Gryza. Życzymy ks. Krzysztofowi owocnej pracy duszpasterskie w naszej wspólnocie parafialnej.

  7. Dzisiaj Akcja Katolicka zbiera datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry błagają o wsparcie w zamian obiecują gorliwą modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Dar z serca dla tych świętych niewiast jest wyrazem naszej solidarności i dobroci przy zimowej porze, a klasztory z grubymi murami są bardzo trudne do ogrzania. W imieniu Sióstr prosimy o dar z serca.

  8. Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością ogarniają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.