Ogłoszenia duszpasterskie 2024-01-28

IV Niedziela Zwykła  28.I.2024r.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy wszystkich członków Klubu Seniora na spotkanie przyjacielskie. Prosimy o wparcie ze strony parafian i wpłaty 1,5% na nasz Klub Seniora. Wasza pomoc pozwoli nam najlepiej wesprzeć wszystkie dobre i potrzebne działania Klubu. Ulotki z numerem KRS są na ławeczce obok prasy. 
2. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. 
W każdym katolickim domu powinna być gromnica, która przypomina, że Chrystus jest Światłem na drogach naszego życia. Gromnicę zapalamy w naszych domach w razie każdego niebezpieczeństwa i zagrożenia, a także w godzinę skonania podajemy umierającym.  Trzymając zapaloną gromnicę w ręku prosimy Boga o pomoc i oddalenie przeciwności. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. o godz. 8,00, 12,00 i 18,00. Gromnice można nabyć w zakrystii. Jest to też dzień modlitw za wszystkie siostry zakonne czynne i klauzurowe. Jest to zarazem  I piątek miesiąca . Spowiedź św. od godz. 7,30 i od godz. 17,00.
3. W sobotę I miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zelżywości i grzechy. Po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu modlitwy i rozważania w duchu wynagrodzenia. Serdecznie zapraszamy wiernych do tej ważnej wynagradzającej modlitwy. Wieczorna Msza św. będzie w intencji wspólnoty Żywego Różańca. 
4. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie zbierać datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry klauzurowe błagają o wsparcie w zamian obiecują modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Samo ogrzewanie starego z grubymi murami klasztoru, przekracza możliwości tych wspaniałych sióstr zakonnych, które całe życie poświęciły Bogu i modlitwie za nas. Serdecznie prosimy o dar z serca.
5. Wiernym polecamy tygodniki  katolickie – „Rycerz Niepokalanej”, „Nasza Rodzina” czy  „Niedziela”. Bardzo wiele dobrych  ciekawych artykułów. Warto czytać prasę katolicką. 
6. Służba Liturgiczna chce zorganizować turniej szachowy i turniej pingpongowy dla ministrantów, lektorów i dla wszystkich chętnych: dzieci, młodzieży i starszych. Turnieje będą z nagrodami. W przyszłym tygodniu podamy szczegółowy rozkład gier. Zapisy chętnych u Ks. Adriana i u Ks. Mariusza.
7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim rodzinom z naszej parafii za życzliwość i dobroć serca wobec naszej wspólnoty parafialnej oraz za ofiary na utrzymanie świątyni i na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.