Ogłoszenia duszpasterskie 2024-01-21

III Niedziela Zwykła  21. I. 2024r.
1. Dzisiejsza niedziela jest dniem poświęconym Słowu Bożemu. Z radością wsłuchujmy się w Słowo Boże, czytając  Pismo Święte w kościele czy w domu.
2. Trwamy w modlitwie o uproszenie u Boga, jedności wśród chrześcijan. 
3. Wszystkie drogie babcie i drogich dziadków polecamy w modlitwie Bogu. Upraszając obfite błogosławieństwo Boże, zdrowie na długie lata życia.
4. Wiernym polecamy czasopisma  katolickie – „Rycerz Niepokalanej”,   „Niedziela”, a w niej artykuły pt; „Dzięki nim jesteśmy” o naszych wspaniałych babciach i dziadkach, czy pt: „Czytajmy Biblię”. Czytając prasę katolicką ubogacasz się w wiedzę i mądrość. 
5. W naszej parafii jest wiele osób, które żyją bez sakramentu małżeństwa a nie maja przeszkód by zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Osoby w takim stanie nie mogą przystępować do komunii św., nie otrzymają rozgrzeszenia przy spowiedzi św., nie mogą być rodzicami chrzestnymi. Prosimy te osoby o przemodlenie swojej sytuacji i podjęcie decyzji na małżeństwo sakramentalne  z błogosławieństwem Bożym.
6. Przychodnia Lekarska na ul Pużaka zaprasza 30 stycznia na godz.14:00 na badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn, USG tarczycy, piersi, płuc, wątroby, nerek i echo serca. 

7. Do 20 lutego będziemy zbierać stary, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny: np.: pralki, lodówki telewizory i inne urządzenia. Uzyskany dochód jeśli będzie przeznaczony zostanie na pomoc polskim misjonarzom i rodakom za wschodnią granicą.
8. Zakończyliśmy w sobotę wizytę duszpasterską – kolędę. Obecność kapłana w naszym domu jest wielką łaską i nobilitacją dla rodziny. Rodzina po modlitwie i błogosławieństwie Bożym, jest w Bożej Opiece i w Bożej Miłości. Z głębi serca dziękujemy wszystkim rodzinom za życzliwe i serdeczne przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską. Wyrażamy wdzięczność wszystkim rodzinom z naszej parafii za życzliwość i dobroć wobec naszej wspólnoty parafialnej i Kościoła Świętego. Bóg zapłać za złożone ofiary na utrzymanie świątyni i ogrzewanie kościoła. Za Wasze dobro i świętość niech Bóg, obdarzy wszystkie rodziny w naszej parafii swoją szczególną opieką i opatrznością i miłością. Bóg zapłać.

ŻYCZENIA DLA SOLENIZANTA KS. MARIUSZA
Drogi Ks. Mariuszu w Dniu Twojego Święta nasze myśli zatapiają się w dobrych życzeniach;
Posłużmy się piękną myślą Św. Papieża Piusa X, który tak powiedział: „Dla rozszerzenia na ziemi Królestwa Jezusa Chrystusa nic nie jest bardziej konieczne niż świętość kapłanów, by wiernym przewodzili przykładem, słowem, nauką. Kapłan służący w imię Boga osiągnie wielkość, gdy jego życie będzie święte i nieskalane. Nich te wspaniałe słowa zrealizują się w Twoim Kapłańskim życiu. Życzymy Ci obfitego Błogosławieństwa Bożego w życiu, pracy i posłudze kapłańskiej. Wszelkiej życzliwości od wiernych i pełnego spełnienia dobrych marzeń. Byś był spełniony i szczęśliwy w kapłaństwie. W Dniu Solennym ogarniamy Cię modlitwą i życzliwością. Dziękujemy za piękną posługę kapłańską w naszej parafii. Bóg zapłać i szczęść Boże. (Pod Twoją Obronę)