Ogłoszenia duszpasterskie 2024-01-14

II Niedziela Zwykła  14. I. 2024 r.
1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Abyśmy byli jedno”.  
2. Polecamy wiernym nasz katolicki tygodnik „Niedziela”. Wiele bardzo interesujących artykułów: pt: „Głosem olśniewa”. Bardzo ciekawy wywiad ze słynnym śpiewakiem Andrea Bocellim. Jest też artykuł poświęcony naszej parafii pt: „Serce osiedla” o naszym kościele i naszej wspólnocie parafialnej dołączone są też zdjęcia. Zachęcamy do czytania „Niedzieli”.
3. Porządek kolędy; poniedziałek: ul. Kosmowskiej 3 i 6, wtorek: ul. Sosabowskiego 7, 15, 17, ul. Kosmowskiej 7 i 9. Środa ul. Witosa 8, ul. Kosmowskiej 4. Czwartek Jankowskiego cała i Kosmowskiej 11. W sobotę ul. Sojczyńskiego, Metlera, Piaseckiego, Weigla, Wójcickiego, Martusewicz, Geodetów, Kameli, Kochmańskiego, Hausbrandta, Banacha i Gomoliszewskiego. Rodziny, które były przeszkodzono i nie mogły przyjąć kapłana, a mają takie życzenie. Prosimy o zgłoszenie kolędy  w zakrystii. Tzw. poprawki będą w piątek od godz. 1500.
4. W minioną niedzielę zbieraliśmy datki na budowę studni w Czadzie. Bardzo serdecznie dziękujemy wiernym za wielkie serce i okazaną pomoc. W kościele zebraliśmy 9820zł. Rekordowa suma. Bóg zapłać.
5. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Gruzji i Armenii od 17 -27 czerwca. Bardzo bogaty program w wyjątkowe piękne kraje. Szczegóły na plakatach.  Zapraszamy. Zapisy u ks. proboszcza. O wyjeździe decyduje kolejność zapisów. 
6. Zapraszamy parafian do obejrzenia arcyciekawego filmu pt: „Wandea Zwycięstwo albo Śmierć” Jest to film o buncie katolickiego ludu francuskiego w obronie wiary i Kościoła. Tę historię powinien znać każdy katolik. Film będzie wyświetlany w sobotę 20 stycznia o godz. 1100 sali OKF. Zapisy chętnych w zakrystii lub kancelarii. Cena biletu 15zł. 
7. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić w intencji Ks. Mariusza –Solenizanta.
8. W zimowej porze w każdą niedzielę ogrzewamy kościół. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła. Z głębi serca dziękujemy wszystkim rodzinom za życzliwe i serdeczne przyjęcie kapłanów z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać. 

 

.