Ogłoszenia duszpasterskie 2023-05-07

V Niedziela Wielkanocna, 07.05.2023 r.

  1. Dzisiaj gościmy Ojca Andrzeja Franciszkanina z Niepokalanowa – zastępcę  redaktora naczelnego Rycerza Niepokalanej, który wygłosi Słowo Boże i będzie zachęcał przystąpienia do wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii i do czytania „Rycerza Niepokalanej”.  
  2. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo majowe. Codziennie o godz. 18:30.
  3. W poniedziałek Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa, głównego Patrona Polski.  W poniedziałek Klub Seniora zaprasza na spotkanie o godz. 18:30. Będzie omówienie programu pielgrzymki do Opola i Kamieńca Ząbkowickiego.
  4. W środę o godz. 8:30 odbędzie się ważne spotkanie dla pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Proszę zabrać brakujące dokumenty i uzupełnić wpłaty w złotówkach i dolarach. Spotkanie poprowadzi przedstawiciel Biura Pielgrzymkowego.
  5. Na ławeczkach jest prasa katolicka . Polecamy tygodnik „Niedziela” z artykułem pt: „Jak wiedźma spotkała Jezusa”. Polecamy „Rycerza Niepokalanej i Rycerzyka Niepokalanej a dla dzieci. 
  6. Nasza parafia organizuje kolonie letnie od 15-25 lipca w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Żywieckim. Bardzo atrakcyjna okolica do zwiedzania. Bogaty program. Opieka doświadczonych nauczycieli, dojazd autokarem. W programie wycieczki autokarowe. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy w piątki od godz. 17:00 – 18:00 w kawiarence na plebani. O wyjedzie decyduje kolejność zapisu.
  7. Akcja Katolicka w naszej parafii przyłączyła się do inicjatywy wybudowania studni głębinowej dla naszych braci chrześcijan w Czadzie, kraju bardzo a bardzo ubogim. Na studnie zbieramy w parafii: stare zepsute telefony komórkowe, stare tablety i laptopy, zegarki i aparaty fotograficzne oraz zbędne monety z całego świata. Zbiórka potrwa przez miesiąc maj. Prosimy o wsparcie. Przyniesione rzeczy składamy do odpowiednich kartonów ustawionych na stoliku pod chórem.
  8. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 11 czerwca na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Po chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry, i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskamy dochód z festynu, będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i kolonie w czasie wakacji. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Z jedynie  10 zł. możesz wygrać: 1)- najnowszy model komputera 2) profesjonalna lunetę do obserwacji astronomicznych nieba i gwiazd. 3) wyjazd na trzydniową wycieczkę do Pragi i okolic. 4)- dwa przeloty samolotem nad miastem , i inne atrakcyjne nagrody. Nie wygrana jest tu najważniejsza, ale biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży.
  9. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszej świątyni i otoczenie kościoła. Drogim parafianom za składane ofiary na nasz piękny kościół i na jego upiększanie z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.