Ogłoszenia duszpasterskie 2023-04-30

IV Niedziela Wielkanocna, 30.04.2023 r.

  1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza czas modlitwy o dobre święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Warto sobie uświadomić, ze pierwszym środowiskiem powołań jest rodzina, a w niej wychowanie. „O powołanie trzeba dbać jak o dziecko, żeby nie wyleciało z kołyski” – napisał kiedyś Ks. Jan Twardowski –wspaniały nasz poeta.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Maryi. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18:30. Dzieci młodsze z kl. od „0” do kl. VI zapraszamy w każdy wtorek i czwartek. Młodzież i uczniów z kl. VII i VIII  w każdy piątek. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w tym pięknym i radosnym nabożeństwie maryjnym.
  3. W środę 3 maja -  Uroczystość NMP Królowej Polski.  Uroczysta suma na Jasnej Górze o godz. 11:00. OO Paulini zapraszają. Msze św. w parafii jak w każdą niedzielę.
  4. W piątek I miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od godz. 17:00. Wyjątkowo ks. Mariusz odwiedzi chorych w domach po południu z racji dyżuru przy maturach. 
  5. W sobotę I miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie obelgi, zelżywości i lekceważenie Boga i Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające, a wieczorna Msza św. będzie  w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Andrzeja Franciszkanina z Niepokalanowa, który wygłosi Słowo Boże i będzie zachęcał do czytania „Rycerza Niepokalanej”.  
  7.  Rycerze Niepokalanej i pielgrzymi do Kazimierza Dolnego, Puław i Wąwolnicy gromadzą się jutro rano o godz. 5:30 przed plebanią.  
  8. Na ławeczkach jest prasa katolicka . Polecamy tygodnik „Niedziela” z artykułem pt: „Prosto w oczy” – wywiad z bardzo mądrym i znanym teologiem Ks. prof. Waldemarem Chrostowskim. Są też dobre rady jak zahamować astmę i urządzić grilla. 
  9. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 11 czerwca na Dzień Dziecka. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Lub pomoc przez drobne ofiary wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Festyn”. Pod chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry, i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskamy dochód z festynu, będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i kolonie w czasie wakacji. 
  10. Nasza parafia organizuje kolonie letnie od 15-25 lipca w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Żywieckim. Bardzo atrakcyjna okolica do zwiedzania. Opieka doświadczonych nauczycieli, dojazd autokarem. W programie wycieczki autokarowe. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy w piątki od godz. 17:00 – 18:00 w kawiarence na plebani