Ogłoszenia duszpasterskie 2023-04-23

III Niedziela Wielkanocna, 23.04.2023 r.

  1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma Świętego w domach i we wspólnotach. Między Mszami św. będziemy czytać i rozważać Dzieje Apostolskie. Zachęcamy wiernych do pozostania w kościele po Mszy św. na słuchanie Słowa Bożego.
  2. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha. Głównego Patrona Polski.
  3. W czwartek na godz. 17:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie organizacyjne przed uroczystością I Komunii Świętej.
  4. Polecamy wiernym prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” – piękne świadectwo młodzieńca, który dla Boga przeszedł 5600 km pieszo do Fatimy oraz historie uzdrowień za wstawiennictwem św. Szarbela. Polecamy „Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej”.
  5. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 11 czerwca. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Lub pomoc przez drobne ofiary wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Festyn”. Po chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry, i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskany dochód z festynu, będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i kolonie w czasie wakacji.
  6. W tym tygodniu zostały zakupione dla parafii: pozłacany kielich z pateną i nowa kadzielnica, które na koniec Mszy św. będą poświęcone. 
  7. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Wszystkie ofiary w kopertach i na tacę będą przeznaczone na opłaty za ogrzewanie kościoła. W tym tygodniu przysłane zostały faktury za ogrzewanie kościoła w zimowej porze i wynoszą 17000 zl do zapłacenia. Wszystkie rodziny z naszej parafii ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy Bóg zapłać.