Ogłoszenia duszpasterskie 2023-04-16

II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16.04.2023 r.

  1. „Bądźcie miłosierni jak wasz Ojciec w niebie”, „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” - Rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia po wezwaniem: „Miłosierni jak Ojciec”. Dzisiaj czcimy Tajemnicę Miłosierdzia Bożego. W czasie każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, polecając nas samych i świat cały Bożemu Miłosierdziu.
  2. W każdy czwartek wieczorna Msza św. jest ku czci św. Maksymiliana. Przez cały tydzień można na karteczkach wypisywać intencje i składać je do skrzynki św. Maksymiliana znajdującej się w kruchcie kościoła. W tych intencjach kapłan modli się przez wstawiennictwo naszego Patrona. 
  3. Przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się wotywny świecznik. Tam układamy zapalone lampki. Jest to „moje światło dla Jezusa i Maryi”, jako przedłużenie naszej modlitwy.
  4. Pielgrzymi do Kazimierza Dolnego, Wąwolnicy i Puław proszeni są o dokonanie  ostatniej wpłaty. Zbiórka pielgrzymów 1 maja przed plebanią o godz. 530.  Nasza parafia organizuje kolonie letnie od 15 -25 lipca w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Żywieckim. Bardzo atrakcyjna okolica do zwiedzania. Opieka doświadczonych nauczycieli, dojazd autokarem. W programie wycieczki autokarowe. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy w piątki od godz. 17:00 – 18:00 w kawiarence na plebani.
  5. W tygodniku „Niedziela” polecamy bardzo ważny i ciekawy artykuł pt: „Bóg zamówił obraz” -  historia najsłynniejszego obrazu Jezusa Miłosiernego. Są też dobre rady – jak poradzić sobie ze stresem.
  6. W przyszłą niedzielę poświęconą Słowu Bożemu, będziemy dodatkowo między Mszami św. czytać Dzieje Apostolskie. Gdyby, ktoś z wiernych , kto dobrze czyta chciał się włączyć to prosimy zgłosi się w zakrystii.  
  7. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 11 czerwca pod patronatem Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i młodzieży oazowej. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Lub pomoc przez drobne ofiary wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Festyn”. Uzyskany dochód z Festynu będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na kolonie w czasie wakacji. 
  8. Wszystkie rodziny z naszej parafii, ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy: Bóg zapłać!