Ogłoszenia duszpasterskie 2023-04-09

Niedziela Wielkanocna, 09.04.2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy nasze największe i najważniejsze święta Zmartwychwstania Pańskiego. „Kto spotyka Zmartwychwstałego Jezusa, zawsze zostaje wewnętrznie przemieniony”. Dzisiaj będzie Msza św. o godz. 15:00. A jutro w drugi Dzień Świąt Mszy św. o godz. 15:00 nie będzie.
 2. Gorąco i serdecznie dziękujemy panom: Jerzemu Kutyni, Tadeuszowi Grosfedowi, Krzysztofowi Kuli, Andrzejowi Bartnikowi, Januszowi Kaźmierczakowi i Mirosławowi Skrzypicielowi za wydatną pomoc w przygotowanie Grobu Bożego i Ciemnicy.
 3. Bardzo serdecznie prosimy zwolenników „dyngusa”, aby nie polewać wodą wiernych, którzy idą lub wracają z kościoła. Bądźmy dla siebie kulturalni i życzliwi i odnośmy się nawzajem z należytym szacunkiem.
 4. Szczep Harcerski „Kamyk”, który prowadzi zbiórki w naszej parafii. Harcerki i harcerze ze Szczepu "Kamyk" w Wielki Piątek i Sobotę wystawił wartę honorową przy Grobie Pańskim. Jest to piękna harcerska tradycja. Na ręce pana Komendanta Szczepu Przemysława Kowalskiego wszystkim harcerkom i harcerzom bardzo serdecznie dziękujemy, za to piękne świadectwo. Przy tej okazji zachęcamy dzieci i młodzież do wstępowania w szeregi harcerskie.
 5. Na Święta Zmartwychwstania zachęcamy wiernych do studium naszego katolickiego tygodnika „Niedziela”. Jest tam bardzo wiele pięknych i ubogacających ducha artykułów. Polecamy bardzo interesujący artykuł ze świadectwem człowieka, który bez rąk i nóg osiągnął szczęście. Są też dobre rady, jak uniknąć skutków świątecznego przejedzenia i jak zaradzić wiosennemu przesileniu.
 6. Nasza parafia organizuje kolonie letnie od 15 -25 lipca w Międzybrodziu Bialskim w Beskidzie Żywieckim. Bardzo atrakcyjna okolica do zwiedzania. Opieka doświadczonych nauczycieli, dojazd autokarem. W programie wycieczki autokarowe. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zapisy w piątki od godz. 17:00 – 18:00 w kawiarence na plebani. Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czerwcu. Zapraszamy.
 7. Klub Seniora „Maksymilian” działa w naszej parafii od pięciu lat. Liczy aktualnie sześćdziesięciu kilku członków. Jest bardzo aktywną wspólnotą. Organizuje spotkania w ciekawymi postaciami wszelkich profesji. Organizuje wycieczki krajowe i turnusy rehabilitacyjne z wielkim powodzeniem. W tym roku Klub Seniora uzyskał status Organizacji Publicznej i można przekazać 1,5% na działalność naszego Klubu. Nasze wsparcie ułatwi działalność edukacyjną, terapeutyczną i kulturalną wspomagając wszechstronny rozwój Seniorów w naszej parafii. Ulotki z numerem KRS są na ławeczce obok prasy. Wszystkim, którzy zdecydują się na wsparcie Klubu Seniora z serca dziękujemy. 
 8. Dzisiaj w największe Święta Wielkanocne Wszystkim rodzinom: ofiarodawcom, dobrodziejom  naszego kościoła z głębi serca i jak najpiękniej dziękujemy. Bóg wielki zapłać. za tyle dobra i życzliwości. Niech za waszą wiarę i serce Bóg Wam obficie wynagrodzi Bożym błogosławieństwem i swoją przemożną opieką
   

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE Wielkanocne 2023 r.

   

  „Alleluja biją dzwony,

   bo Zmartwychwstał Pan. Alleluja”!!!

   

  Kochani Parafianie i Drodzy Goście.

   

  Przeżywając Tajemnicę naszego Odkupienia, wpatruje my się z wiarą Pusty Grób naszego Pana Jezusa Chrystusa.

  Tylko On daje prawdziwą nadzieję na życie, nie przez 80 czy 100 lat, ale życie bez końca!

  Potrzeba nam zachować serce nieskalane i wolne od wpływu świata, a wzrastać w pobożności i świętości.

  Niech Zmartwychwstały Chrystus nam w tym dopomaga

  Kroczmy wytrwale za Nim!

  Niech ten świąteczny czas upłynie nam w szczęściu, spokoju i gronie najbliższych.

   

  Zmartwychwstały Chrystus, niech Nam obficie błogosławi.

  Wasi Duszpasterze