Ogłoszenia duszpasterskie 2023-03-26

V Niedziela Wielkiego Postu, 26.03.2023 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Narodowy Dzień Życia pod wezwaniem „Życie jako największa wartość”. Stajemy zdecydowanie w obronie każdego ludzkiego życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Odrzucamy każdą formę aborcji i eutanazji. Modlimy się o ocalenie każdego ludzkiego życia. Przed kościołem można otrzymać ciekawą ulotkę obrońców życia z kodem QR i zapoznać się z każdą fazą życia poczętego. Zachęcamy też wierny do przystąpienia do adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Pod chórem do kosza w tym tygodniu można składać dar dla malucha: pieluszki, kremy, środki higieny. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschaliki są w cenie 10 zł. i wzwyż.
  2. W poniedziałek serdecznie zapraszamy na godz. 18:30 członków Klubu Seniora na spotkanie z przedstawicielką Biura Turystycznego, która pomoże nam dobrze zorganizować wypoczynek.
  3. W pierwszą sobotę  miesiąca poranna Msza św. będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, za wszelkie zniewagi i zelżywości. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzającej. Wieczorna Msza św. w intencji Żywego Różańca.
  4. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św.
  5. Pod hasłem „Idę bo szukam nadziei” - 31 marca z piątku na sobotę przed Niedzielą Palmową po raz czternasty na ponad 900 trasach w Polsce  rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ekstremalna  Droga Krzyżowa to forma osobistej modlitewnej wędrówki, to rozważanie Misterium Męki Pańskiej w trakcie ponad 40 kilometrowego marszu w bliskim indywidualnym spotkaniu z Chrystusem. Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje na plakatach i na stronie internetowej edk.org.pl.   
  6. Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Tygodnik „Niedziela”  Piękne świadectwo rodziny Pospieszlskich, która jest wzorem wielu rodzin.  Rady domowe jak cenić zdrowie i jak przygotować wielkanocne palemki.
  7. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
  8. W naszej parafii jest wiele rodzin ubogich. Akcja Katolicka pragnie pomóc tym rodzinom przy naszym wspólnym poparciu. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać datki do puszek na paczki żywnościowe na święta. W tym tygodniu zbieramy żywność, którą składamy do kosza pod chórem.
  9. Wszystkim rodzinom z naszej parafii, dobrodziejom i ofiarodawcom   za dobroć i życzliwość wobec wspólnoty parafialnej z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.