Ogłoszenia duszpasterskie 2022-06-19

XII Niedziela Zwykła, 19.06.2022 r.

  1. Przez cały czerwiec nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18:30. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy. 
  2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszach św. poświecenie wianków i ziół. Uroczysta Msza św. kończąca oktawę będzie o godz. 18:00 przed plebanią. Na zakończenie Mszy św. specjalne poświecenie i błogosławieństwo małych dzieci i matek w stanie błogosławionym. Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie rodziców ze swymi małymi pociechami. Raz jeszcze chciałem bardzo gorąco podziękować mieszkańcom ul. Starzyńskiego 8, 4 i 19 za piękne przygotowane ołtarze, bogaty wystrój i włożone serce. Bóg to wszystko widział. Ofiara została przyjęta. Bóg wielki zapłać.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. 
  4. W sobotę Święto Niepokalanego Serca NMP. Przed Mszą św. wieczorną będziemy modlić się na różańcu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Polecamy wiernym tygodnik „Niedziela”  dla młodzieży artykuł pt: „Radość życia z Bogiem” a dla wszystkim artykuł znanego publicysty Witolda Gadowskiego pt: „Czy naprawdę jestem katolikiem?”.Bardzo wartościowy i ważny tekst. 
  6. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić w intencji Ks. Piotra z racji imienin. 
  7. Harcerze ze szczepu „Kamyk” przez cały rok aktywnie angażowali się w życie naszej parafii. Co tydzień prowadzili zbiórki harcerskie, przekazali betlejemskie światło pokoju, pełnili wartę przy grobie, zaangażowali się w organizację festynu. Dzisiaj harcerze, będą przed kościołem dzielić się z nami własnoręcznymi upieczonymi ciasteczkami, by podziękować parafianom, za okazaną życzliwość. My będzie mogli ich wesprzeć datkiem na organizowany przez harcerzy obóz nad morzem. Nasi harcerze rzetelnie wypełniają swoją misję służby Bogu, Polsce i Bliźniemu.
  8. Dzisiaj III niedziela miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększenie naszej świątyni i otoczenia. Za dary serca wszystkim ofiarodawcom jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.