Ogłoszenia duszpasterskie 2022-06-12

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 12.06.2022 r.

 1. W czerwcu, codziennie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18:30. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w modlitwie.  
 2. W poniedziałek zapraszamy członków i sympatyków Akcji Katolickiej na Mszę św. wieczorną i na spotkanie.
 3. Pielgrzymi do Pszczyny zbierają się we wtorek o godz. 7:00 przed plebanią. Natomiast pielgrzymka na Święty Krzyż została przesunięta na drugą połowę września. 
 4. W  czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8:00, 12:00, 15:00 z procesją i o godz. 18:00. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy zaraz po Mszy św. o godz. 15:00. Pierwszy ołtarz będzie tradycyjnie przy ul. Starzyńskiego 8. Drugi przy ul. Starzyńskiego 4. Trzeci ołtarz przy ul. Starzyńskiego 19. Czwarty przy plebani. Prosimy mieszkańców wybranych bloków i sąsiednich 
  o wzajemną pomoc w przygotowaniu i wystroju ołtarzy. Cała Parafia niech czuje się odpowiedzialna za piękno i wystrój ołtarzy, oraz za pobożny i religijny przebieg Procesji na Boże Ciało. Godny udział w Procesji niech będzie wyrazem naszej wiary w Eucharystię, naszej wiary w Boga, niech to będzie wielki,  świąteczny  dzień. Prosimy wszystkich Parafian o udekorowanie domów obrazami religijnymi, flagami, kwiatami, 
  a także prosimy bardzo serdecznie wiernych o nie wywieszania prania na balkonach. Do udziału w procesji zapraszamy całą asystę parafialną, dzieci komunijne w strojach galowych i  wszystkich, wszystkich wiernych.. We wtorek na godz. 19:00 prosimy na spotkanie z kapłanami przedstawicieli wybranych bloków i wszystkich chętnych do pomocy na zebranie organizacyjne. Dziewczynki do sypania kwiatków zapraszamy na próbę w środę o godz. 16:00.
 5. Polecamy wiernym nasze czasopisma katolickie: tygodnik „Niedziela” i artykuł o Bożym Ciele pt: „Między tajemnicą a zwyczajem”. Czy pt: „Lubię służyć przy ołtarzu” o lektorach i ministrantach.
 6. Kończymy zbieranie nakrętek plastikowych. Można je teraz składać przy sklepie spożywczym na osiedlu.
 7. Harcerze ze szczepu „Kamyk” przez cały rok aktywnie angażowali się w życie naszej parafii. Co tydzień prowadzili zbiórki harcerskie, przekazali betlejemskie światło pokoju, pełnili wartę przy grobie, zaangażowali się w organizację festynu. W przyszłą niedzielę harcerze, będą przed kościołem dzielić się z nami własnoręcznymi upieczonymi ciasteczkami, by podziękować parafianom, za okazaną życzliwość. My będzie mogli ich wesprzeć datkiem na organizowany przez harcerzy obóz nad morzem. Nasi harcerze rzetelnie wypełniają swoją misję służby Bogu, Polsce i Bliźniemu.
 8. W przyszłą, tj. trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na podniesienie waloru artystycznego naszej świątyni. Wszystkim wiernym, którzy wspierają naszą parafię ofiarą i modlitwą z głębi serca dziękujemy Bóg zapłać.