Ogłoszenia duszpasterskie 2022-05-29

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 29.05.2022 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy prawdę o naszym powołaniu do życia w niebie. Przez dobre i Boże życie mamy zasłużyć na nagrodę nieba.
  2. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Jezusa. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. rano od godz. 7:30 i od godz. 16:00. A w sobotę Msza św. poranna w intencji wynagradzającej Sercu Maryi za zniewagi i grzechy. Po Mszy św. modlitwy wynagradzające. Serdecznie zapraszamy. Msza wieczorna w intencji Żywego Różańca. 
  4. W sobotę na Jasnej Górze będzie Kongres Różańcowy. Do udziału w kongresie zapraszamy wszystkich członków Różańca św. Kongres rozpocznie się o godz. 9:00. Będą konferencje, Msza św. i koncert. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału Kongresie Różańcowym. 
  5. Na ławeczkach jest prasa katolicka . Polecamy tygodnik „Niedziela”, „Rycerz Niepokalanej.
  6. Parafia Pięciu Męczenników – Ks. St. Jasionek organizują pielgrzymkę do Jordanii w terminie 5-9 września. Program dla zainteresowanych na ławeczkach.
  7. Klub Seniora organizuje wycieczkę 14 VI do Pszczyny – zwiedzanie zamku i ogrodów w Goczałkowicach oraz pielgrzymkę 24-25 VI do sanktuarium św. Krzyża, św. Katarzyny. W drugim dniu zwiedzanie katedry w Kielcach, Karczówki, Kadzielni i zamek w Chęcinach z Jaskinią Raj. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Zapisy w kancelarii i zakrystii. 
  8. Dzisiaj na Dzień Dziecka,  będzie Festyn Parafialny. Pragniemy dzieciom i rodzicom ubogacić niedzielne popołudnie   pięknym, ciekawym i kulturalnym relaksem ubogacającym naszą duszę i ciało. Po każdej Mszy św. czynna zabawa fantowa. W kawiarence ciasta domowego wypieku naszych parafianek, kawa, herbata, lody. O godz. 15:30 czas na konkursy i zabawy dla dzieci. Wspólna śpiew karaoke dla dzieci i starszych. Dla dzieci zabawy na dmuchańcu.   O godz. 18:00 pokaz motocykli. O 18:30 losowanie głównych nagród. – Zabieramy nabyte losy.  Można  wygrać: 1)- najnowszy model komputera za 5000 zł, 2)- hulajnogę elektryczną, 3)- przelot samolotem nad miastem, i inne nagrody. Warto spróbować i kupić los za 10 zł na główne wygrane. O godz. 20:00 zabawa taneczna. Będzie też konkurs przeciągania liny dla mężczyzn. Prosimy kompletować po pięciu mężczyzn z bloku i zgłosić swoją drużynę u wodzireja. Biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel: wypoczynek dzieci i młodzieży. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy.
  9. Drogim parafianom za składane ofiary na upiększanie naszej świątyni z głębi serca i jak najgoręcej dziękujemy. Bóg wielki zapłać.