Ogłoszenia duszpasterskie 2022-05-01

III Niedziela Wielkanocy, 01.05.2022

  1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do czytania Pisma Świętego w domach i we wspólnotach. Między Mszami św. będziemy czytać i rozważać Ewangelię Św. Łukasza. Przy wyjściu z kościoła jest ustawiony szklany pojemnik z tekstami z Pisma św. Każdy może wziąć karteczkę z konkretnym tekstem do refleksji i modlitwy, jako Słowo Boże dla Ciebie.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Maryi. Codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18:30. Dzieci młodsze z kl. od „0” do kl. VI zapraszamy w każdy wtorek i czwartek. Młodzież i uczniów z kl. VII i VIII  w każdy piątek. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w tym pięknym i radosnym nabożeństwie maryjnym.
  3. We wtorek 3 maja -  Uroczystość NMP Królowej Polski.  Uroczysta suma na Jasnej Górze o godz. 11:00. O.O. Paulini zapraszają. Msze św. w parafii jak w każdą niedzielę. 
  4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od godz. 17:00. W piątek od godz. 16:00 będzie spowiedź św. dla dzieci do I Komunii św. z pierwszej grupy, a od godz. 17:00 dla drugiej grupy i spowiedź dla ich rodziny i ich bliskich.  
  5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie obelgi, zelżywości i lekceważenie Boga i Maryi, a wieczorna Msza św. będzie  w intencji wspólnoty Żywego Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Nasz parafia nasza tradycyjnie organizuje Festyn Dobroczynny 29 maja pod patronatem Akcji Katolickiej, Rycerstwa Niepokalanej i młodzieży oazowej. Serdecznie prosimy parafian o pomoc i składanie fantów do loterii. Szczególnie prosimy o pomoc tych parafian, którzy prowadzą firmy. Lub pomoc przez drobne ofiary wpłacane na konto parafii z dopiskiem „Festyn”. Po chórem jest ustawiony kosz na fanty. Prosimy składać w koszu nowe: zabawki, pluszaki, gry, i inne drobne rzeczy na fanty do loterii. Jeśli uzyskany dochód z festynu, będzie przeznaczony na pomoc niezamożnym dzieciom i młodzieży z naszej parafii na wyjazd na oazę i kolonie w czasie wakacji. Kto może niech kupi los u ministrantów przed kościołem. Z jedynie 10 zł możesz wygrać: 1) najnowszy model komputera 2) hulajnogę elektryczną 3) dwa przeloty samolotem nad miastem , i inne atrakcyjne nagrody. Nie wygrana jest tu najważniejsza, ale biorąc udział w festynie wspomagamy bardzo szlachetny cel, wypoczynek dzieci i młodzieży. 
  7. Polecamy wiernym prasę katolicką: tygodnik „Niedziela”,  „Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej”.
  8. Wszystkie rodziny z naszej parafii ofiarodawców i dobrodziejów polecamy Bogu na modlitwie i mówimy Bóg zapłać.

Msza święta o godz. 12:00 będzie transmitowana na Facebooku na profilu: Maksymilian TV • transmisje z Parafii św. Maksymiliana w Częstochowie