Ogłoszenia duszpasterskie 2021-11-21

Uroczystość Chrystusa Króla, 21.11.2021 r. 

  1. Równo pięć lata temu, we wszystkich świątyniach w kraju dokonaliśmy uroczystego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten jest uznaniem Chrystusa i Jego panowania nad całym światem i poddaniem się Jego prawu. Uroczystość Chrystusa Króla jest też  patronalnym Świętem Akcji Katolickiej i dlatego upraszamy obfitość łask Bożych dla  działalności Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

  2. Ze względu na trudności z nagłośnieniem, które uniemożliwiło przeprowadzenie pełnego koncertu ponawiamy nasze zaproszenie  Klubu Seniora „Maksymilian” i zapraszamy w poniedziałek  na godz. 18:30 na koncert kwintetu wokalnego, którego liderem jest Pani Elżbieta Jatulewicz, uczestniczka  konkursu The Voice of Poland – Senior. To będzie bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne. Zapraszamy nie tylko Seniorów, ale wszystkich parafian.  Po koncercie odbędzie się krótkie, ale ważne spotkanie członków Klubu o najbliższych propozycjach programowych. Obecność członków wielce pożądana. 

  3. Wspólnota Rodzin Emaus zaprasza na rekolekcje małżeństwa pod wezwaniem „Remont małżeński” w dniach 26 – 28 listopada w kościele Akademickim ul. Kilińskiego 132. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej. Wstęp wolny. Zapraszamy małżonków.

  4. W Przychodni Lekarskiej „Północ” przy ul . Andersa, osoby powyżej 65 roku życia, mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień, wysokiej jakości szczepionkami, przeciwko grypie. Wystarczy podejść lub zadzwonić do przychodni”.

  5. Polecamy parafianom katolickie czasopisma:  tygodnik „Niedziela”, „Rycerza Niepokalanej”, „W naszej rodzinie”.   W „Niedzieli” polecamy ciekawe artykuły Włocha Witolda Casetti pt: „Dlaczego kocham Polskę”. 

  6. Jak co roku pragniemy dzieciom z rodzin ubogich zorganizować spotkanie ze św. Mikołajem. Na ten cel w przyszłą niedzielę Akcja katolicka będzie zbierać datki do puszek przed kościołem.

  7. Z racji zbliżającego się Święta Świętej Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego zapraszamy wszystkich parafian na Koncert Organowy w naszej parafii w wykonaniu koncertmistrza organowego pana Tadeusza Barylskiego. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00. W koncercie utwory Jana Sebastiana Bacha, oraz utwory Organowe Symfoniczne Bazyliki Jasnogórskiej. Serdecznie zapraszamy na ten koncert. 

  8. W naszym kościele drzwi główne zamykają się automatycznie. Nie jest potrzebne je przyciąganie.

  9. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która ubogaca życie naszej parafii przez dzieła modlitewne, charytatywne, zaangażowanie w liturgii i dzieła społeczne jest bardzo oddanym naszej parafii Stowarzyszeniem. U Rycerzy Niepokalanej można będzie nabyć kieszonkowy kalendarzyk i modlitewnik, bardzo praktyczny i przydatny w cenie 5zł+. Choćby jako upominek na św. Mikołaja. Można otrzymać cudowny medalik, który jest pomocą, a często ratunkiem w sytuacjach trudnych, beznadziejnych. Noszenie medalika przynosi wiele łask i pomaga w przeciwnościach. Do puszek u Rycerzy będzie można złożyć ofiarę jako dar na dalszą działalność Rycerstwa Niepokalanej. Rycerze zobowiązują się do wytrwałej modlitwy za darczyńców.  Prosimy o dar z serca, kto może.

  10. Dzisiaj III niedziela miesiąca – modlimy się za wszystkich parafian troszczących się o naszą świątynię parafialną i o jej otoczenie, aby piękno i wystrój kościoła przyczyniał się do lepszej modlitwy i do uświęcenia przybywających na nabożeństwa. Wszystkie ofiary dzisiaj składane przeznaczamy na naszą świątynię. Dobrodziejom mówimy z serca Bóg wielki zapłać.