Ogłoszenia duszpasterskie 2021-07-18

XVI Niedziela Zwykła, 18.07.2021 r. 

 1. Na czas wakacji i wypoczynku wypraszamy Boże błogosławieństwo dla wszystkim wypoczywających: dzieci, młodzieży i starszych. 

 2. Zachęcamy, aby w czasie wakacji poświęcić więcej czasu na duchową lekturę czasopism katolickich: „Niedzieli”, „Rycerz i Rycerzyka  Niepokalanej”.

 3. Wielu katolików żyje w związkach niesakramentalnych, a mogliby zawrzeć małżeństwo, bo nie ma przeszkód. Jest to stan grzech ciężkiego, śmiertelnego a ich serca są zamknięte na błogosławieństwo Boże. Apelujemy o uporządkowanie sumienia sakramentalnym związkiem małżeńskim.

 4. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd autokarowy 24 lipca w sobotę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej pielgrzymki. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zbiórka pielgrzymów o godz. 5:30 przed plebanią.

 5. W przyszłą niedzielę będziemy czcić św. Krzysztofa - Patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców po Mszy św. o godz. 12:00 i 19:00. Zapraszamy wszystkich z samochodami, również rowerzystów i motocyklistów, do poświęcenia pojazdów i na wspólną modlitwę z błogosławieństwem na czas każdej podróży. Wszyscy kierowcy otrzymają poświęcony obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
       Na wakacje udajemy się najczęściej samochodem, zatem kilka rad dla kierowców:
   - Nie bądź egoistą na drodze
  - Nie bądź ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi
  - Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy ruszasz w drogę
  - Szanuj pieszych
  - Bądź trzeźwy
  - Zapnij pasy bezpieczeństwa
  - Nie bądź brawurowy w prędkości
  - Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo
  - Pomagaj potrzebującym na drodze
  - Przestrzegaj przepisów drogowych. Szanuj pracę naszej policji.

 6. Drodzy Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju niegodnym! Nie żuj gumy!. Wyłącz telefon! Podziwianie kościoła rozpocznij od modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 7. Dzisiaj przed kościołem rodzina będzie zbierała datki na chorego Mateuszka na jego szóstą operację.

 8. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na naszą świątynie i utrzymanie otoczenia kościoła. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie i polecamy ich w modlitwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże