Ogłoszenia duszpasterskie 2021-07-11

XV Niedziela Zwykła, 11.07.2021 r. 

  1. Na czas wakacji i wypoczynku wypraszamy Boże błogosławieństwo dla wszystkich wypoczywających: dzieci, młodzieży i starszych.

  2. Zachęcamy, aby w czasie wakacji poświęcić więcej czasu na duchową lekturę czasopism katolickich: „Niedzieli”, Piękny artykuł pt; „Przepis na małżeństwo” i z cyklu zwiedzamy Polskę – o Matce Bożej z Kodnia pt: „Wykradziona papieżowi” zachęcamy do czytania „Rycerza i Rycerzyka  Niepokalanej”.

  3. Wielu katolików żyje w związkach niesakramentalnych, a mogliby zawrzeć małżeństwo, bo nie ma przeszkód. Jest to stan grzech ciężkiego, śmiertelnego a ich serca są zamknięte na błogosławieństwo Boże. Apelujemy o uporządkowanie sumienia sakramentalnym związkiem małżeńskim.

  4. Rycerstwo Niepokalanej organizuje wyjazd autokarowy 24 lipca w sobotę do Niepokalanowa na Ogólnopolski Zjazd Rycerstwa. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej pielgrzymki. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

  5. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na naszą świątynię. Będzie też zbiórka przed kościołem na chorego Mateuszka na jego szóstą operację. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie i polecamy ich w modlitwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże.