Ogłoszenia duszpasterskie 2021-05-23

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 23.05.2021 r.  

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Kościół, kończy się czas wielkanocnej spowiedzi św. i komunii św. 

 2. Jutro w poniedziałek Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszej parafii  o godz. 7:30 i 18:00.   

 3. W środę Dzień Matki. Wszystkim mamom mówimy wielkie dziękuję: za życie, miłość, ofiarę, poświęcenie za wszelkie dobro. Każdą mamę ogarniamy miłością i modlitwą. A zmarłe mamy polecamy miłosierdziu Bożemu. „Kto szanuje matkę, otrzyma nagrodę od Pana” /Mądrość Syracydesa/ 

 4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa. 

 5. Katolickie Ognisko Wychowawcze przy naszej parafii zaprasza młodzież i dzieci na planowane zajęcia  sportowe, plastyczne, dla dzieci z dyslekcją i pomoc w nauce z matematyki. 

 6. W przyszłą niedzielę będzie uroczystość I Komunii św. Trzy grupy dzieci o godz. 9:30, 11:00 i 12:00. Z tej racji prosimy wiernych wyjątkowo o wybranie innej godz. na udział w Eucharystii. Spowiedź św. dla dzieci i rodziny będzie w piątek od godz. 16:30 z wyznaczonych klas. 

 7. 4 i 5 czerwca Planowana jest Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę pod hasłem: „Z Maryją Matką nadziei”.  

 8. Parafia nasza organizuje parafialne mistrzostwa w szachach o puchar Ks. Proboszcza. Zapraszamy chętnych szach mistrzów z naszej parafii do turnieju. Zapisy u Ks. Wikariuszy w zakrystii lub kancelarii. Jest już zapisanych 10 osób. 

 9. Potrzebna jest osoba do opieki przy starszej chorej pani za wynagrodzeniem. Numer telefonu dla zainteresowanych: 502022383. 

 10. Polecamy wiernym Tygodnik Katolicki „Niedziela” Warto zapoznać się z artykułami o Ruchu Charyzmatycznym pt: „Wiosną powieje od charyzmatyków”.

 11. W minionym tygodniu zastały zakończone prace meblarskie w zakrystii. Wszystkim parafianom za składane ofiary na upiększenie naszego kościoła z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.