Ogłoszenia duszpasterskie 2021-03-28

Niedziela Palmowa, 28.03.2021 r.

 1. Dzisiaj Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Misterium Zbawienia. Poświęcenie palm upamiętniające powitanie Chrystusa na każdej Mszy św. 
 2. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Wielkie wydarzenia naszego zbawienia starajmy się przeżyć w duchu wiary świętej po chrześcijańsku.
  - Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w liturgii w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę na godz. 18:00. Liturgii w  piątek i w sobotę będzie przewodniczył Bp. Antoni Długosz.
  - W Wielki Piątek  Adoracja Grobu Bożego i Krzyża będzie przez cały dzień aż do godz. 21:00. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek będzie o godz. 17:15. Serdecznie zapraszamy.
  - W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół świąteczny od godz. 9:00 – 17:00 co 20 minut. Święcenie pokarmów będzie też na zewnątrz kościoła wokół świątyni. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21:00. W Wielką Sobotę Msza św. wieczorna w intencji Żywego Różańca i wymienia tajemnic różańcowych.
  REZUREKCJA bez procesji w Wielkanoc o godz. 6:00. 
  W Wielkim Tygodniu spowiedź św. codziennie od godz. 7:15 i od godz. 17:45. W Wielki Piątek spowiedź do godz. 21:00.
 3. Według rozporządzeń w kościele może przebywać 30 osób, pozostali mogą uczestniczyć na placu kościelnym za zachowaniem dystansu i w maseczkach. Komunia św. będzie udzielana również na placu kościelnym.
 4. Do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. W tym tygodniu zbieramy żywność, dla ubogich. Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Pamiętamy, że płomień, tego paschalika jest płomykiem nadziei dla tych wszystkich, dla których życie nie okazało się łatwe. Przy stole wielkanocnym będziemy w ten sposób pamiętali o biedniejszych od nas. 
 5. Wszystkich parafian w duchu wdzięczności i wszystkich darczyńców i ofiarodawców na nasz kościół  polecamy w modlitwie dobremu Bogu i mówimy: Bóg wielki zapłać.