Ogłoszenia duszpasterskie 2021-03-21

V Niedziela Wielkiego Postu, 21.03.2021 r.

  1. Wszystko ma swój sens w krzyżu. Dlatego nie ma kościoła bez krzyża; nie ma ofiary, uświęcenia i służby – bez krzyża.  
  2. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień modlitw w intencji świętości życia. Będzie możliwość przystąpienia do adopcji dziecka poczętego. 
  3. Z 26 na 27 marca, z piątku na sobotę po raz dwunasty na ponad 500 trasach w Polsce  rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. To piękne wyjątkowo duchowe przeżycie. Zachęcamy do udziału, szczegółowe informacje na plakatach. i na stronie internetowej edk.org.pl. 
  4. Przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza paschaliki - świece na stół świąteczny. Paschalik jest wzorowany na paschale, symbolizującym Chrystusa. Paschaliki zapalamy  podczas śniadania wielkanocnego ozdabiając jego światłem stół rodzinny. Pamiętamy, że płomień, tego paschalika jest płomykiem nadziei dla tych wszystkich, dla których życie nie okazało się łatwe. Przy stole wielkanocnym będziemy w ten sposób pamiętali o ubogich. Paschaliki są w cenie 10 zł. 
  5. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.
  6. Polecamy  tygodnik „Niedziela”  artykuł pt: „Czy w Polsce prześladuje się katolików”. Polecamy Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej.
  7. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
  8. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Pamiętamy w modlitwie za wszystkich ofiarodawców. Wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na naszą świątynię. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.