Ogłoszenia duszpasterskie 2021-03-14

IV Niedziela Wielkiego Postu, 14.03.2021 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do odnowienia duchowego  przez  gorliwy udział w rekolekcjach. W niedzielę Msze św. według stałego porządku. W poniedziałek Msza św. o godz. 8:00 (nie 7:30) w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych, dodatkowa Msza św. o godz. 12:00 i o godz. 18:00 Msza św. z nauką ogólną. Poniedziałek to również dzień spowiedzi św. Od godz. 7:30 i od godz. 16:00. We wtorek Msza św. o godz. 8:00 za zmarłych z naszych rodzin i dodatkowo Msza św. o godz. 12:00. wieczorem z nauką ogólną o godz. 18:00. Rycerze Niepokalanej z myślą o nas przygotowali kiermasz świątecznych kartek z motywem religijnym, dobre książki ( polecamy bardzo dobry i nie drogi modlitewnik do św. Józefa – Patrona szczególnego na 2021 r.), inne stroiki i dewocjonalia.
  2. W Wielkim Poście przyjdź na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 18:30 i na Drogę Krzyżową w piątek dla dzieci o godz. 16:30 lub dla starszych o godz. 17:30.
  3. Wpisujemy się w piękną tradycję, kiedy to ludzie gromadzili się w miejscach związanych ze świadectwem wiary pierwszych chrześcijan, męczenników. Wchodzimy w ten klimat i dlatego zapraszamy w środę na godz. 18:00 na Mszę św. bowiem nasz kościół jest wyznaczony w Częstochowie jako kościół stacyjny. Świadectwem wiary i modlitwy ogarniamy trudny czasy, prosząc Boga o zmiłowanie.
  4. W piątek Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Patrona Kościoła Powszechnego.
  5. Do puszek przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do grobu Bożego.
  6. Polecamy prasę katolicką : „Niedzielę” z artykułami pt: „Boży Kustosz czy pt: Święty Józef wzór pobożności „-  o św. Józefie wspaniałym orędowniku za nami u Boga.
  7. W przyszłą niedzielę III miesiąca modlimy się za wszystkich   dobrodziejów naszej świątyni. Rodzinom z naszej parafii,  ofiarodawcom,   za dobroć i życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.