Ogłoszenia duszpasterskie 2021-02-28

II Niedziela Wielkiego Postu, 28.02.2021 r.

  1. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ponad osiem tysięcy z nich zginęło w walce o Polskę. Pięć tysięcy skazano na karę śmierci. Ponad 20 tysięcy poniosło śmierć w obozach i więzieniach. Pamiętamy o naszych bohaterach w naszej modlitwie i w naszych sercach.
  2. W Wielkim Poście, Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30.Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla starszych i młodzieży o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do licznego udziału w wielkopostnych nabożeństwach.
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 17:00, a w pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi, zelżywości i grzechy. Po Mszy św. modlitwy wynagradzające. Wieczorna Msza św. będzie w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu do czwartku będziemy zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: pralki, telewizory, komputery i inne. Przychody z akcji przeznaczone będą dla misjonarzy z Zambii, Kamerunu i Kenii.
  5. Polecamy wiernym prasę katolicka a szczególnie „Niedzielę”. Interesujący, bardzo ciekawy artykuł pt: „Rodzicu! Bądź uważny”. O tym jak chronić dziecko przed złem i złymi ludźmi.
  6. Wspólnymi siłami dbamy o piękno kościoła i otoczenia. Wszystkim rodzinom, które wspierają te dzieła i są życzliwe z głębi serca wyrażamy podziękowanie. Bóg zapłać