Ogłoszenia duszpasterskie 2021-02-21

I Niedziela Wielkiego Postu, 21.02.2021 r.

  1. Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony. Najpiękniejszą i najprawdziwszą księgą, gdzie można do końca zgłębić Miłość Boga, by ją naśladować, jest Ukrzyżowany. Wchodząc i wychodząc ze świątyni przystępujmy do krzyża św. Z  wiarą pomódlmy się w naszych ważnych intencjach. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz.18:30. Serdecznie zapraszamy wiernych do śpiewania i rozważania Męki Chrystusa w czasie Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek dla dzieci i rodziców o godz. 16:30, a dla młodzieży i starszych o godz. 17:30. Nie przechodźmy obojętnie wobec Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. W tym tygodniu będziemy zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: pralki, telewizory, komputery i inne. Przychody z akcji przeznaczone będą dla misjonarzy z Zambii, Kamerunu i Kenii.
  3. Polecamy wiernym tygodnik katolicki „Niedziela”, poświęcony w wielu artykułach Seniorom np. artykuł pt: „Czy świat doceni sędziwy wiek”, warto czytać „Niedzielę” i inne czasopisma religijne.
  4. W ramach kolędy, zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w czasie Mszy św. kolędowej o godz. 12:00 i o godz. 16:00 w niedzielę. Dzisiaj modlimy się za mieszkańców z  ul. Sosabowskiego 1, 3, 5, 7, 9, 13, 15, 17, i całe nowe osiedle. Na zakończenie Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo rodzin i pamiątkowy obrazek kolędowy z modlitwą za rodzinę. Będzie można też zabrać do domu poświęconą wodę, aby po powrocie poświęcić mieszkania i odmówić wspólnie modlitwę. Po Mszy św. kolędowej rodziny wg życzenia, będą mogły do koszyczka złożyć tradycyjną ofiarę na utrzymanie naszej świątyni.  
  5. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Ks. Proboszcza z racji imienin.  
  6. W każdą niedzielę święta kościół jest ogrzewany. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – wszystkie ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni.  Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością wspierają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.