Ogłoszenia duszpasterskie 2021-02-14

VI Niedziela Zwykła, 14.02.2021 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W 2020 roku Polacy wydali na alkohol 40 mld zł. Do 10 litów wzrosło spożycie czystego alkoholu na jednego mieszkańca. Konieczny jest sprzeciw społeczny wobec rozpijania Polaków. To szczególny czas na ważną modlitwę o opanowanie dla uzależnionych i o abstynencję w intencji trzeźwości szczególnie młodego pokolenia Polaków.
  2. „Nie ma większej męki i udręki dla człowieka jak wyzbycie się Boga. Nie ma dla nas większego wroga niż my sami, gdy pozbędziemy się wiary w Boga”. Jest dobra wiadomość: w środę Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W Wielkim Poście myślimy o naszych grzechach i słabościach, ale pamiętamy też o Bożym Miłosierdziu. Czas świętego przygotowania do przeżyć Tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa. Od środy podejmujemy osobistą ascezę, przez umartwienie, modlitwę, post i jałmużnę. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta, dwa pozostałe ograniczone. Wszystkie posiłki bez pokarmów mięsnych. W Popielec na znak rozpoczęcia postu na wszystkich Mszach św. posypanie głów popiołem. Msze św. będą o godz. 8:00, 12:00, 16:00 dla dzieci szkolnych i o godz.18:00
  3. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16:30, a dla starszych o godz. 17:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 18:30 z kazaniem pasyjnym. Serdecznie i gorąco zapraszamy wiernych na głębokie i refleksyjne nabożeństwa pokutne. 
  4. Od poniedziałku będziemy zbierać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np.: pralki, telewizory, komputery i inne. Przychody z akcji przeznaczone będą dla misjonarzy z Zambii, Kamerunu i Kenii.
  5. Polecam  wierny dobrą prasę katolicką: Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej”, w „Naszej Rodzinie” i „Niedziela” a w niej wspaniały artykuł pt; „Wielki Post w praktyce”. 
  6. W ramach kolędy, zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w czasie Mszy św. kolędowej o godz. 12:00 i o godz. 16:00 w niedzielę. Dzisiaj modlimy się za mieszkańców z  ul. Grota Roweckiego, Jankowskiego, Kosmowskiej 3, 4, 6, 7, 9 i 11. Na zakończenie Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo rodzin i pamiątkowy obrazek kolędowy z modlitwą za rodzinę. Będzie można też zabrać do domu poświęconą wodę, aby po powrocie poświęcić mieszkania i odmówić wspólnie modlitwę. Po Mszy św. kolędowej rodziny wg życzenia, będą mogły do koszyczka złożyć tradycyjną ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Plan Mszy św. kolędowych jest wywieszony w gablotach i na stronach internetowych parafii. W przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców z ul. Sosabowskiego 1, 3, 5, 7, 9, 13, 15, 17 i całe nowe osiedle.
  7. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca wszystkie ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni.  Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością ogarniają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać
  8. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej osobiście.