Ogłoszenia duszpasterskie 2021-02-07

V Niedziela Zwykła, 07.02.2021 r.

  1. W czwartek w liturgii wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Uzdrowienie Chorych.  Obejmujemy wspólną modlitwą wszystkich chorych, cierpiących, zarówno duchowo jak i fizycznie oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca pomagają chorym i potrzebującym pomocy. 
  2. Polecamy czasopisma religijne: „Rycerz i Rycerzyk Niepokalanej”, „Niedzielę”, w której dołączony jest piękny modlitewnik o miłości.
  3. Dzisiaj Akcja Katolicka zbiera datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry proszą o wsparcie w zamian obiecują gorliwą modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Dar z serca dla tych świętych niewiast jest wyrazem naszej solidarności i dobroci przy zimowej porze, a klasztory z grubymi murami są bardzo trudne do ogrzania. Serdecznie prosimy o dar z serca. 
  4. W ramach kolędy, rodzinom proponujemy wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże w czasie Mszy św. kolędowej o godz. 12:00 i o godz. 16:00 w niedzielę. Będzie to intencja za konkretnych mieszkańców, z konkretnych ulic. Dzisiaj modlimy się za mieszkańców z ul. Witosa 1, 2, 3, 4, 5, i 8.  Na zakończenie Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo rodzin i pamiątkowy obrazek kolędowy z modlitwą za rodzinę. Będzie można też zabrać do domu poświęconą wodę, aby po powrocie poświęcić mieszkania i odmówić wspólnie modlitwę. Po Mszy św. kolędowej rodziny wg życzenia, będą mogły do koszyczka złożyć tradycyjną ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Plan Mszy św. kolędowych jest wywieszony w gablotach i na stronach internetowych parafii i wyłożony na ławeczkach. W przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców z ul. Grota Roweckiego, Jankowskiego, Kosmowskiej 3, 4, 6, 7, 9 i 11.
  5. W minionym tygodniu dokonaliśmy renowacji i odświeżenia wystroju obrazu Mati Bożej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wota dziękczynne do obrazu Matki Bożej. Rodziny, które ofiarą, modlitwą i życzliwością ogarniają naszą parafię polecamy łaskawości i dobroci Bożej. Bóg wielki zapłać.
  6. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej osobiście.