Ogłoszenia duszpasterskie 2021-01-31

IV Niedziela Zwykła, 31.01.2021 r.

  1. W poniedziałek Msza św. wieczorna w intencji o błogosławieństwo dla wspólnoty i wszystkich członków Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.  
  2. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W każdym katolickim domu powinna być gromnica, która przypomina, że Chrystus jest Światłem na drogach naszego życia. Gromnicę zapalamy w naszych domach w razie każdego niebezpieczeństwa i zagrożenia, a także w godzinę skonania podajemy umierającym.  Trzymając zapaloną gromnicę w ręku prosimy Boga o pomoc i oddalenie przeciwności. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. o godz. 8:00, 12:00 i 18:00.  Jest to też, dzień modlitw za wszystkie siostry zakonne czynne i klauzurowe. Gromnice można nabyć w zakrystii.
  3. W  środę w liturgii św. wspomnienie św. Błażeja patrona chorych na gardło, a w piątek wspomnienie św. Agaty poświęcenie chleba i wody.
  4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. rano o godz. 7:30 i od godz. 17:00, a w pierwszą sobotę miesiąca Msza św. poranna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie zelżywości, grzechy i świętokradztwa. Po Mszy św. modlitwy wynagradzające, na które serdecznie zapraszamy
  5. W ramach kolędy, rodzinom proponujemy wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże w czasie Mszy św. kolędowej o godz. 12:00 i o godz. 16:00 w niedzielę. Będzie to intencja za konkretnych mieszkańców, z konkretnych ulic. Dzisiaj modlimy się za mieszkańców z ul. Starzyńskiego 8, Andersa i Fieldorfa „Nila , 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 i 17.  Na zakończenie Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo rodzin i pamiątkowy obrazek kolędowy z modlitwą za rodzinę. Będzie można też zabrać do domu poświęconą wodę, aby po powrocie poświęcić mieszkania i odmówić wspólnie modlitwę. Po Mszy św. kolędowej rodziny wg życzenia, będą mogły do koszyczka złożyć tradycyjną ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Plan Mszy św. kolędowych jest wywieszony w gablotach i na stronach internetowych parafii i wyłożony na ławeczkach. W przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców z ul. Witosa 1, 2, 3, 4, 5 i 8.
  6. Zachęcamy wiernych do przeczytania w tygodniku –„Niedziela” artykułów pt:  „Po co światu zakony, czy Zakonnice z potencjałem”, o ciekawej pracy sióstr zakonnych.
  7. W przyszłą niedzielę Akcja Katolicka będzie zbierać datki przed kościołem dla sióstr zakonnych kontemplacyjnych. Siostry klauzurowe błagają o wsparcie w zamian obiecują modlitwę. Same przyjechać nie mogą bo one nie opuszczają całe życie swojego klasztoru. Serdecznie prosimy o dar z serca.
  8. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzinom, które ofiarą, modlitwą i życzliwością wspierają  naszą parafię. Bóg wielki zapłać.
  9. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej osobiście.