Ogłoszenia duszpasterskie 2021-01-24

III Niedziela Zwykła, 24.01.2021 r.

 1. Z woli Ojca Świętego Franciszka rok, który przeżywamy jest pod patronatem Świętego Józefa. Warto się modlić przez wstawiennictwo Świętego Józefa za nasze rodziny i naszych ważnych intencjach.
 2. Dzisiejsza niedziela jest dniem poświęconym Słowu Bożemu. Z radością wsłuchujmy się w Słowo Boże czytając w Pismo Święte.  
 3. Wiernym polecamy czasopisma  katolickie – „Rycerz Niepokalanej”, „Nasza Rodzina” czy  „Niedziela”, dla dzieci „Moje Pismo Tęcza” i „Rycerzyk Niepokalanej”. Bardzo wiele dobrych  ciekawych artykułów. Warto czytać prasę katolicką. 
 4. W naszej parafii jest wiele osób, które żyją bez sakramentu małżeństwa, a nie maja przeszkód by zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Osoby w takim stanie nie mogą przystępować do komunii św., nie otrzymają rozgrzeszenia przy spowiedzi św., nie mogą być rodzicami chrzestnymi. Prosimy te osoby o przemodlenie swojej sytuacji i podjęcie decyzji na małżeństwo sakramentalne  z błogosławieństwem Bożym.
 5. W ramach kolędy, rodzinom proponujemy wspólną modlitwę o błogosławieństwo Boże w czasie Mszy św. kolędowej o godz. 12:00 i o godz. 16:00 w niedzielę. Będzie to intencja za konkretnych mieszkańców, z konkretnych ulic. Dzisiaj modlimy się za mieszkańców z ul. Starzyńskiego 1, 2 ,4, 5, 7, 13, 15, 17 i 19.  Na zakończenie Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo rodzin i pamiątkowy obrazek kolędowy z modlitwą za rodzinę. Będzie można też zabrać do domu poświęconą wodę, aby po powrocie poświęcić mieszkania i odmówić wspólnie modlitwę. Po Mszy św. kolędowej rodziny wg życzenia będą mogły do koszyczka złożyć tradycyjną ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Plan Mszy św. kolędowych jest wywieszony w gablotach i na stronach internetowych parafii i wyłożony na ławeczkach. Plan Mszy św. kolędowych jest następujący:
  -  24 stycznia o godz. 12:00 mieszkańcu ul. Starzyńskiego 1, 2 ,4, 5, 7, 13, 15, 17 i 19
  -  31 stycznia godz. 12:00 mieszkańcy ul. Andersa, Starzyńskiego 8, Fieldorfa „Nila” 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15 i 17
  - 7 luty o godz. 12:00 mieszkańcy ul. Witosa 1, 2, 3, 4, 5 i 8
  - 14 luty o godz. 12:00 mieszkańcy ul. Grota Roweckiego, Jankowskiego, Kosmowskiej 3, 4, 6, 7, 9, i 11
  - 21 luty o godz. 12:00 mieszkańcy ul. Sosabowskiego 1, 3, 5, 7, 9, 13, 15 i 17,  ul. Kaczmarskiego 1, 3, 5, i ul. Sojczyńskiego, Metlera, Piaseckiego. Weigla, Wójcickiego, Kameli, Geodetów, Martusewicz, Kochmańskiego, Hausbrandta, Banacha i Gomoliszewskiego.  Po Mszy św. kolędowej rodziny wg życzenia będą mogły do koszyczka złożyć tradycyjną ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Plan Mszy św. kolędowych jest wywieszony w gablotach i na stronach internetowych parafii. Z całego serca zapraszamy do udziału w Mszach św. kolędowych.  Wszystkim parafianom za ogromną hojność i wielkie serce dziękujemy. Dziękujemy też za ofiary składane bezpośrednio na konto parafialne. Nr konta parafialnego jest wydrukowany i wyłożony obok prasy, można z niego skorzystać i wesprzeć naszą parafię.
 6. Wyrażamy wdzięczność wszystkim rodzinom z naszej parafii za życzliwość i dziękujemy za dobroć serca, ofiarność i przychylność wobec naszej wspólnoty parafialnej. Z potrzeby serca mówimy wielkie Bóg zapłać. Za Waszą dobroć i wiarę, niech Wam Bóg jak najobficiej błogosławi na każdy dzień.
 7. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej osobiście.