Ogłoszenia duszpasterskie 2020-12-20

IV Niedziela Adwentu, 20.12.2020 r.

  1. W czwartek  Wigilia Bożego Narodzenia. Dzień wyjątkowy i podniosły. W naszych katolickich domach Wigilia  zgodnie z tradycją ma charakter postny, rozpoczna się wspólną modlitwą całej rodziny. Ojciec rodziny niech przeczyta z Pisma  św. fragment o Narodzeniu Pana Jezusa. Łamiąc się opłatkiem pamiętajmy o życzliwości i dobroci, wdzięczności i braterskim przebaczeniu. Zakończmy wieczerzę wspólnym śpiewem kolęd i udziałem w Pasterce, którą odprawi Ks. Bp. Antoni Długosz.  
  2. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego, piękne, radosne i rodzinne Święta. Będzie dodatkowo Msza św. o godz. 16:00.  A w sobotę Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia- Święto Świętego Szczepana.  Porządek Mszy św. niedzielny będzie Msza św. o godz. 15:00. 
  3. Na ławeczkach są małe świece Caritas na stół wigilijny, a duże świece w zakrystii. Zakup świecy jest darem serca i wyrazem solidarności z rodzinami najuboższymi.  W zakrystii można nabyć poświęcony opłatek na wieczerzę wigilijną. Do biednych rodzin jest przygotowany koszy pod chórem można składać dary dla potrzebujących. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarzyk kieszonkowy i sianko pod obrus na wigilię.
  4. Polecamy wiernym prasę katolicką szczególnie nasz katolicki tygodnik „Niedziela”. Jest w nim wiele pięknych, mądrych i ubogacających artykułów dla dzieci, młodzieży i starszych. Polecamy specjalnie wydany numer pisma pt: MAKSYMILIAM – Klub Seniora. Opisana tam jest cała dwu i półroczna działalność naszego Klubu Seniora „Maksymilian. Bardzo ciekawe artykuły, wspomnienia i zdjęcia z różnych wycieczek i spotkań. Cena gazetki 2 zł. przeznaczona na dalszą działalność Klubu Seniora.
  5. Ubierz choinkę dla Jezusa! Zapraszamy parafian: dzieci, rodziców, babcie i dziadków - wszystkich do tworzenia ozdób choinkowych w formie zawieszki dowolną techniką by udekorować naszą wspólną parafialną choinkę przed kościołem. Po wyjściu z kościoła nasza choinka stoi po lewej stronie. Ozdoby możemy zawieszać sami lub składać w zakrystii. Postarajmy się, niech nasza choinka parafialna będzie bardzo piękna.
  6. W tym roku kolęda będzie na życzenie wiernych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Prosimy o imienne zgłaszanie ; telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście w zakrystii i kancelarii. W celu uporządkowania wizyty duszpasterskiej na życzenie pragniemy poinformować, że wizyta rozpocznie się od godz. 16:00, a w soboty od 10:00 według porządku ulic, które zamieszczone są w gablotach parafialnych i na stronach internetowych. Program kolędy jest wydrukowany dla każdej rodziny na kartkach, które są wyłożone na ławeczkach przy wyjściu z kościoła. 
  7. W naszej świątyni przez cały rok prowadzimy prace podnoszące walor artystyczny kościoła. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę w będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Wszystkim rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwa i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać.
  8. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12:00 będzie transmitowana na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy wiernych, którzy nie będą mogli uczestniczyć we Mszy świętej osobiście.