Ogłoszenia duszpasterskie 2020-12-13

III Niedziela Adwentu, 13.12.2020 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy wiernych do skorzystania z tego świętego i wielkiego daru łaski Bożej. Rekolekcje św. mają nas umocnić na duchu w naszym niełatwym życiu. Pomóżmy sobie wzajemnie, abyśmy wszyscy przez udział w rekolekcjach  i spowiedź św. przygotowali się jak najgodniej na  Święta Bożego Narodzenia. Program rekolekcji: niedziela Msze św. według stałego porządku. W poniedziałek i wtorek Msza św. o godz. 7:30 i 18:00. W poniedziałek dzień spowiedzi św. od godz. 7:00 i od godz. 16:00.

  2. Na ławeczkach przy wyjściu z kościoła jest rozłożona prasa katolicka. Niech studium dobrych i wartościowych artykułów ubogaci nas duchowo w czasie rekolekcji. Polecamy specjalnie wydany numer pisma pt: MAKSYMILIAM – Klub Seniora. Opisana tam jest cała dwu i półroczna działalność naszego Klubu Seniora „Maksymilian. Bardzo ciekawe artykuły, wspomnienia i zdjęcia z różnych wycieczek i spotkań. Cena gazetki 2 zł. przeznaczona na dalszą działalność Klubu Seniora. 

  3. W zakrystii można nabyć poświęcony  opłatek na stół wigilijny. W parafii rozprowadzamy świece „Caritas” na stół wigilijny, jako dar serca dla ubogich. Małe świece są po 7 zł. Duże świece są w zakrystii po 15 zł. Po chórem do kosza można składać żywność dla rodzin w potrzebie. A na sali katechetycznej trwa Kiermasz Świętego Maksymiliana. Na kiermaszu można nabyć: dobrą książkę na prezent gwiazdkowy, kartki świąteczne z motywem religijnym, sianko na stół wigilijny dla zachowania pięknej polskiej tradycji przypominającej, że Pan Jezus urodził się na sianku. Serdecznie zapraszamy wiernych na kiermasz.

  4. Ubierz choinkę dla Jezusa! Zapraszamy parafian: dzieci, rodziców, babcie i dziadków - wszystkich do tworzenia ozdób choinkowych w formie zawieszki dowolną techniką by udekorować naszą wspólną parafialną choinkę przed kościołem. Po wyjściu z kościoła nasza choinka stoi po lewej stronie. Ozdoby możemy zawieszać sami lub składać w zakrystii. Postarajmy się, niech nasza choinka parafialna będzie bardzo piękna.

  5. W tym roku kolęda będzie na życzenie wiernych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Prosimy o imienne zgłaszanie: telefonicznie, pocztą elektroniczną lub osobiście w zakrystii i kancelarii. W celu uporządkowania wizyty duszpasterskiej na życzenie pragniemy poinformować, że wizyta rozpocznie się od godz. 16:00, a w soboty od 10:00 według porządku ulic, które zamieszczone są w gablotach parafialnych i na stronach internetowych. Program kolędy jest wydrukowany dla każdej rodziny na kartkach, które są wyłożone na ławeczkach przy wyjściu z kościoła.

  6. W naszej świątyni przez cały rok prowadzimy prace podnoszące walor artystyczny kościoła. W przeszłą trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę w grudniu będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Wszystkim rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwa i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać.