Ogłoszenia duszpasterskie 2020-12-06

II Niedziela Adwentu, 06.12.2020 r.

  1. Adwent to czas czuwania nad samym sobą, żeby Bóg nie przeszedł do nas nadaremno. Czuwać to kochać, bo tylko ten kto kocha, nie przeoczy przychodzącej Miłości. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach. Dzisiaj jest też niedziela modlitwy i wsparcia duchowego i materialnego Kościoła na Wschodzie. 

  2. Od poniedziałku 7 XII do 16 XII będzie odmawiana nowenna do św. Andrzeja Boboli o ustanie epidemii. Będzie się można łączyć online z sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Warszawie. W naszej parafii będzie nowenna odmawiana po Mszy św. porannej.

  3. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To patronalne święto Rycerstwa Niepokalanej. Od godz. 12:00 do 13:00 będzie Godzina Łaski i modlitwa do Maryi za Polskę o poczucie wspólnoty narodowej i pojednanie. Po Mszy św. wieczornej będą nieszpory Maryjne odprawiane przez Rycerzy Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy. 

  4. Drodzy parafianie zapraszamy i zachęcamy was do czytania katolickiej prasy. Szczególnie polecamy nasz tygodnik „Niedziela” a  w nim artykuł pt: „Niepokalana – nasz ideał”. Polecam też Rycerza Niepokalanej. Jako ludzie wierzący powinniśmy ubogacać się duchowo, intelektualnie i kulturowo, ale w duchu wiary, nigdy zaś w duchu wrogim Bogu, Kościołowi i ludziom wierzącym, a tak wiele czasopism codziennych i tygodniowych przez nas nabywanych uderza w naszą wiarę, w naszą rodzinę i zasady życia ewangelicznego. Niech nam przyświeca myśl: Każda rodzina, czyta prasę katolicką.  

  5. Episkopat Polski i Naczelna Rada Lekarska zwracają się z apelem do wszystkich ozdrowieńców o oddanie osocza dla ratowania innych chorych. Ozdrowieńcy mogą zgłaszać się po miesiącu od wyzdrowienia w stacja poboru osocza. Zachęcamy uzdrowionych o podzielenie się tym uzdrawiającym osoczem.

  6. Caritas Polska rozprowadza świece na stół wigilijny, by pomóc rodziną biednym,  w potrzebie na nadchodzące Święta. Koszt 7 zł. Świece są na ławeczkach przy wyjściu z kościoła, a duże świece są w zakrystii po 15 zł. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

  7. W kościele do kosza można składać produkty żywnościowe i czystą dobrą odzież.

  8. Ubierz choinkę dla Jezusa! To wezwanie zapraszające nas parafian: dzieci, rodziców, babcie i dziadków - wszystkich do tworzenia ozdób choinkowych w formie zawieszki dowolną techniką by udekorować naszą wspólną parafialną choinkę przed kościołem. Po wyjściu z kościoła nasza choinka stoi po lewej stronie z lampkami. Ozdoby możemy zawieszać sami lub składać w zakrystii. Niech nasza choinka parafialna będzie bardzo piękna. 

  9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Udział w rekolekcjach niech będzie wyrazem naszej wiary, spowiedź św. znakiem  naszego  nawrócenia, a modlitwa wyrazem naszej miłości do Boga i do bliźniego. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do wtorku. W poniedziałek i wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:30 i 18:00. W poniedziałek i wtorek będziemy spowiadać półgodziny przed każdą Mszą św.  

  10. Wielu parafian pyta o kolędę. Wierni, którzy będą sobie życzyli wizyty w tradycyjnym czasie to prosimy indywidualnie zapisać się u kapłana. Pozostałą część kolędy przenosimy na czas po pandemii. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę. Rodzinom, które pomagają przy upiększaniu naszej nowej świątyni ofiarą, modlitwa i pracą z głębi serca dziękujemy i mówimy.  Bóg wielki zapłać