Ogłoszenia duszpasterskie 2020-11-29

I Niedziela Adwentu, 29.11.2020 r.

  1. Rozpoczęliśmy ADWENT. Na każde narodzenie trzeba czekać i umieć się na nie przygotować. I dlatego jest Adwent, czyli czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa - Zbawiciela Świata. Świat robi wszystko, żeby wyrzucić nam z pamięci, zwyczajów i naszej wrażliwości czas adwentowy. Nie przegapmy więc Adwentu bo możemy przegapić narodziny Boga. Codziennie roraty o godz. 18:00 dla dzieci z rodzicami.  Dzieci będą otrzymywały na roratach pobożne obrazki, z których utworzą plakat i hasło. Również dzieci będą losowały figurkę z Panem Jezusem. Nadto będą losowały słodycze, które w koszyczku pod chórem będą darem od rodziców , dziadków czy starszych. Prosimy o słodkie dary dla dzieci.   Na koniec Adwentu dzieci wytrwałe otrzymają nagrody. Ogłaszamy też konkurs z nagrodami na najpiękniejszy lampion. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału w roratach.

  2. Trwa Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlimy się codziennie przed Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy. 

  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 7:30 i od 17:00.

  4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. poranna będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi, grzechy i zelżywości. Po Mszy św. modlitwy wynagradzające. A wieczorna Msza św. będzie w intencji Żywego Różańca.  

  5. Polecamy wiernym tygodnik katolicki „Niedziela”, a w nim artykuł: „Adwentowe czuwania, czy Gdy Jezus nadchodzi”. Do gazety dołączona jest płyta pt.: „Oddanie” to wspaniałe 33 dniowe rekolekcje przygotowujące nas do oddania się Jezusowi przez Maryję.

  6. Tradycyjnie rozprowadzamy świece Caritas na stół wigilijny, aby pomóc ubogim rodzimą przeżyć godnie święta. Małe świece są po 7 zł. A duże są w zakrystii. Poświęcony na wigilię opłatek można nabyć w zakrystii.

  7. Rodzinom z naszej parafii za wsparcie, modlitwę i pomoc materialną na utrzymanie parafii i za wpłaty na konto parafialne wyrażamy wdzięczność. Bóg zapłać.