Ogłoszenia duszpasterskie 2020-11-22

Uroczystość Chrystusa Króla, 22.11.2020 r.

  1.  Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym Świętem Akcji Katolickiej i dlatego upraszamy obfitość łask Bożych dla  działalności Akcji Katolickiej. Na Jasnej Górze trwa Forum Akcji katolickiej pod hasłem „Królestwu Jego nie będzie końca”. Członkowie Akcji zaproszeni są do duchowej łączności i przez internet z kaplicą Matki Bożej w czasie Eucharystii o godz. 18:30 i w czasie Apelu Maryjnego. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.

  2. Dzisiaj będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16:00.

  3. W sobotę po Mszy św. wieczornej Rycerze Niepokalanej będą modlić się na nieszporach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

  4. Od przyszłej niedzieli przez osiem dni przed każdą wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wszystkich wiernych.

  5. W przyszłą niedzielę u Rycerzy Niepokalanej można będzie nabyć kieszonkowy kalendarzyk i modlitewnik, bardzo praktyczny i przydatny. Choćby jako upominek na św. Mikołaja. Można otrzymać cudowny medalik, który jest pomocą, a często ratunkiem w sytuacjach trudnych, beznadziejnych. Noszenie medalika przynosi wiele łask i pomaga w przeciwnościach. 

  6. Polecamy parafianom katolickie czasopisma:  tygodnik „Niedziela”, „Rycerza Niepokalanej”.   W „Niedzieli” polecamy ciekawe artykuły  pt.: „W Akcji Katolickiej jest potencjał” czy artykuł – „Stoją murem za Kościołem” o wspaniałej polskiej młodzieży.

  7. Wszystkim drogim rodzinom za składane ofiary na nasz kościół i za wpłaty na konto parafialne, w tym trudnym czasie, wyrażamy gorące podziękowanie. Bóg zapłać.