Ogłoszenia duszpasterskie 2020-10-18

XXIX Niedziela Zwykła, 18.10.2020 r.

  1. Dzisiaj  rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod zawołaniem „Oto ja poślij mnie”. Tydzień Misyjny to szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy. Każdy misjonarz jest wielkim ambasadorem naszej ojczyzny. Misjonarze mają bardzo często, bardzo trudne warunki bytowe. Jak pomóc misjonarzom: - modlitwa w intencji misji i modlitwa o nowe powołania misyjne, - wsparcie materialne tych, którzy posiadają mniej niż My. W Tygodniu Misyjnym będziemy więcej pamiętali w modlitwie, misjonarkach i misjonarzach. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać datki do puszek przed kościołem dla misjonarzy i misjonarek.
  2. We wtorek o godz. 17:30 rozpocznie się ostatnie spotkanie modlitewne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. I i II szkoły ponadpodstawowej. W piątek od godz. 17:00 będzie obowiązkowa spowiedź św. dla bierzmowanych i świadków a także dla najbliższych z rodziny. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Na tę uroczystość zapraszamy tylko bierzmowanych ze świadkami i rodziców. 
  3. W tygodniku katolickim „Niedziela” polecamy artykuł pt: „Wyprzedził swoje czasy”  to wspomnienie o Świętym Janie Pawle II w setną rocznicę urodzin.
  4. Zbliża się listopad miesiąc modlitw za naszych drogich zmarłych. Pamiętajmy o zamówieniu Mszy św. za naszych bliskich i o wypominkach, czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wspominkowe rozłożone na ławeczkach należy czytelnie wypełnić i ze stosowną ofiarą przekazać w zakrystii.
  5. Raz na pięć lat Ks. Biskup wizytuje każdą parafię. W przyszłą niedzielę Ks. Biskup Prof. Antoni Długosz będzie wizytował naszą wspólnotę. Program wizytacji przebiega zgodnie z porządkiem Mszy św. niedzielnych. Po sumie będzie spotkanie przedstawicieli wszystkich wspólnot działających przy parafii z Ks. Biskupem.
  6. Ze względu na czerwoną strefę pandemii w naszym mieście w kościele może przebywać 90 wiernych. Trzeba mieć zakryte usta i nos oraz zachować dystans.
  7. Dzisiaj trzecia niedziela. Wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach przeznaczamy na naszą świątynię. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą pracą i ofiara upiększanie naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.