Ogłoszenia duszpasterskie 2020-10-11

XXVIII Niedziela Zwykła, 11.10.2020 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich świątyniach Polski po raz dwudziesty obchodzimy „Dzień Papieski”.  Bogu dziękujemy za wielki dar Ojca św. największego z rodu Polaków. W „Dniu Papieskim”, upamiętniającym życie, dzieło i myśli Świętego Jana Pawła II, który przeżywanym pod hasłem „Totus Tuus!”. Starajmy się w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym tak jak Ojciec św., być orędownikami godności ludzkiej i bronić największego dobra jakim życie człowieka i bronić świętości rodziny.  Dzisiaj dla polskiej młodzieży zdolnej, ale z ubogich rodzin zbieramy datki przed kościołem na fundusz stypendialny. Za okazana pomoc i dar z serca bardzo dziękujemy.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z kl. IV przystąpiły do I Komunii św. Z całego serca dziękujemy pani katechetce Annie Urbaniak, za wielki wkład pracy i trudu w tak dobre, dogłębne i piękne przygotowanie dzieci do tej podniosłej uroczystości. Gratulacje składamy dzieciom, rodzicom, rodzicom chrzestnym, katechetom, nauczycielom i wychowawcom. Z dziećmi i rodzinami będziemy się spotykać przez cały biały tydzień. Serdecznie zapraszamy.
  3. Młodzież z kl. I i II szkół ponadpodstawowych przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje spotkania we wtorek. Spotkania rozpoczynamy udziałem w różańcu św. o godz. 17:30, potem Eucharystia i krótki wykład.
  4. W środę Dzień Nauczyciela. Będziemy się modlić za nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły i oświaty.
  5. W październiku modlimy się na różańcu św. codziennie o godz. 17:30. Wyjątkowo w piątek z racji 103. rocznicy Rycerstwa Niepokalanej różaniec będzie odmawiany procesyjnie po terenie parafii po Mszy św. wieczornej i zakończy się Apelem Maryjnym. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Niepokalanej i wiernych do wspólnej modlitwy. 
  6. Polecamy prasę: katolicki tygodnik „Niedziela”, artykuł pt: „Nastolatek zadziwia świat”. To wspomnienie bardzo pozytywnej postaci Carla Acutis, 15-letniego Włocha, który wczoraj został włączony przez Kościół do grona świętych. Wspaniałe wspomnienie o wspaniałym chłopcu. Warto się zapoznać z jego postacią.
  7. Godną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby dobry Bóg przyjął ich do Królestwa Wszystkich Świętych w niebie. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o Mszy św. zamówionej w intencji o niebo dla naszych bliskich krewnych i o wypominkach czyli modlitwie pomagającej duszom w czyśćcu cierpiącym. Druki wypominkowe są rozłożone na ławeczkach. Prosimy je czytelnie wypełnić i z ofiarą przekazać do duszpasterzy.
  8. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie naszego kościoła. Wszystkim drogim Parafianom, którzy wspierają modlitwą, pracą i ofiarą piękno naszej świątyni składamy wielkie podziękowanie. Bóg zapłać.