Ogłoszenia duszpasterskie 2020-09-13

XXIV Niedziela Zwykła, 13.09.2020 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z kl. IV przystąpiły do I Komunii św. Z całego serca dziękujemy pani katechetce Annie Urbaniak, za wielki wkład pracy i trudu w tak dobre, dogłębne i piękne przygotowanie dzieci do tej podniosłej uroczystości. Gratulacje składamy dzieciom, rodzicom, rodzicom chrzestnym, katechetom, nauczycielom i wychowawcom.  Z dziećmi i rodzinami będziemy się spotykać przez cały biały tydzień. Serdecznie zapraszamy
  2. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wyznajemy wiarę, że na krzyżu dokonało się nasze zbawienie. Odnawiamy i odświeżamy krzyże w naszych domach. W poniedziałek na godz. 1900 zapraszamy na drogę krzyżową prowadzoną przez wspólnotę Rycerstwa Niepokalanej. 
  3. We wtorek na godz. 18:00 do kościoła zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. I i II szkół ponadpodstawowych. Bierzmowanie będzie 25 października o godz. 9:30. 
  4. Wiemy jak wielkim darem i wsparciem w różnych trudnych sytuacjach jest modlitwa. Pragniemy utworzyć nowe róże modlitwy na różańcu. Pierwsza róża modlitwy rodziców za dzieci i druga róża modlitwy mężów za żony i modlitwy żon za mężów. Zapraszamy i zapisujemy chętnych do modlitwy w zakrystii. Przy zapisie otrzymamy modlitewnik.
  5. W naszej parafii modlimy się na różańcu św. codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej za nas samych i w naszych ważnych intencja.
  6. W piątek Mszą św. wieczorną rozpoczynamy triduum (trzy dni modlitwy) do Św. Stanisława Kostki za polską młodzież i dzieci. Po Mszy św. rozdanie nagród konkursowych. Prace konkursowe składamy do środy. W sobotę na godz. 11:00 zapraszamy na wspólnego grila, a potem na film o. św. Stanisławie. W niedzielę na Mszy św. o godz. 15:00 zakończenie triduum. .
  7. W najnowszej „Niedzieli” polecamy wiele dobrych artykułów. Choćby pt: „Walczymy by żyć w lepszej Polsce”, to artykuł o zbiórce podpisów w obronie rodziny i obronie świętych symboli religijnych. Warto czytać „Niedzielę”.
  8. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Wszystkie ofiary składane w kopertach i na tacę przeznaczamy na upiększanie świątyni i otoczenia. Wszystkim rodzinom za okazanie pomocy na prace  podnoszące walor estetyczny kościoła i otoczenia z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać.