Ogłoszenia duszpasterskie 2020-09-06

XXIII Niedziela Zwykła, 06.09.2020 r.

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z kl. 0 i I.
  2. W poniedziałek Msza św. wieczorna będzie w intencji o błogosławieństwo Boże dla Akcji Katolickiej i w intencji obrony życia. Natomiast spotkanie członków Akcji katolickiej planujemy w październiku. Również w poniedziałek po Mszy św. zapraszamy chętnych członków Żywego Różańca na spotkanie programowe na nowy rok pracy duszpasterskiej.
  3. W środę od godz.14 00 w przychodni przy ul. Pużaka 5 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz echo serca. Badania kosztują 55zł. Zgłoszenia chętnych w przychodni.
  4. W piątek od godz. 17.00 będzie spowiedź św. dla dzieci i rodziców, które w najbliższą niedzielę na godz. 11.00 przystąpią do I Komunii św. Również w piątek o godz. 17.00 będzie próba scholi dziecięcej. Serdecznie zapraszamy.
  5. Od wtorku 8 września do 10 października na naszej stronie Facebookowej, a także na kanale YouTube „Miłujcie się” będą ukazywać się rozważania i modlitwy do 33 dniowych rekolekcji maryjnych przygotowujące wiernych do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję. Rekolekcje Można przeżywać w domu osobiście lub rodzinnie. Bardzo wartościowe rozważania, które polecamy czcicielom Maryi.
  6. Wiemy jak wielkim darem i wsparciem w różnych trudnych sytuacjach jest modlitwa. Pragniemy utworzyć nowe róże modlitwy na różańcu. Pierwsza róża modlitwy rodziców za dzieci i druga róża modlitwy mężów za żony i modlitwy żon za mężów. Zapraszamy i zapisujemy chętnych do modlitwy w zakrystii. Przy zapisie otrzymamy modlitewnik.
  7. Polecamy wiernym prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” i ciekawe artykuły choćby pt: „Parafia z dynamizmem” i nowy „Rycerz Niepokalanej”.
  8. Katolickie Ognisko Wychowawcze prowadzi zapisy dzieci i młodzieży na zajęcia: j. angielski, nauka pływania, nauka na instrumentach: skrzypce, syntezator akordeon, zajęcia taneczne, plastyczne, komputerowe, sportowe, korekcyjne dla dzieci z dysleksją i pomoc w nauce z j. polskiego, matematyce, fizyce, chemii i geografii. Szczegółowy harmonogram będzie umieszczony w gablocie Ogniska. Ognisko pracuje z zachowaniem wszelkich wytycznych Ministerstwa Oświaty i Sanepidu.
  9. W piątek na godz. 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich na próbę chóru, który będzie śpiewał w czasie Mszy świętych niedzielnych. Zapraszamy także nowych członków.
  10. Wszystkim rodzinom za składane ofiary na naszą świątynię i okazanie pomocy z głębi serca dziękujemy. Bóg zapłać