Ogłoszenia duszpasterskie 2020-08-30

XXII Niedziela Zwykła, 30.08.2020 r.

 1. Skończyły się wakacje dla dzieci i młodzieży. We wtorek o godz. 7:30 będzie Msza św. o obfite błogosławieństwo w nowym  roku szkolnym dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15:00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z kl. 0 i I. 
 2. Dzieci i młodzież z katolickich rodzin powinni regularnie uczestniczyć w lekcjach religii. To najważniejsza lekcja w planie szkolnym! Religia kształtuje najlepszych ludzi, bo uformowanych etycznie i duchowo. Daje niezbędną mądrość i wiedzę o naszej wierze, aby móc ją rozwijać w życiu i bronić jej przed zagrożeniami niszczącymi człowieka. Uczestnictwo w lekcjach religii jest jak wyznanie wiary i rodziców i uczniów!
 3. We wtorek przypada 81. rocznica napadu Niemców na Polskę i  rozpoczęcie Tragicznej II Wojny Światowej. W modlitwie wspominamy tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
 4. W każdy wtorek po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w monstrancji w ciszy do godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy z serca.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w domach. Prosimy rodziny o zgłoszenie chorych w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź św. będzie od 7:30 i 17:00
 6. W sobotę I miesiąca Msza św. poranna w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi, bluźnierstwa  i grzech. Wieczorna Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.  
 7. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania wszystkich grup i ruchów działających przy naszej parafii; Serdecznie zapraszamy
  • Piątek godz.  o 18:00   - Ruch Światło- Życie / Oaza/: Spotkania oazowe zbliżają do Boga, człowieka i Kościoła. Rozpoczynamy Mszą św., potem spotkanie na salce. Dziewczęta i chłopcy, ze Szkoły Podstawowej i ze Szkół Średnich, którzy chcieliby śpiewać na chwałę Bożą podczas liturgii zapraszamy w piątek na godz. 1900 na spotkanie dla scholii.
  • Sobota  godz. 10:00 -  Lektorzy i Ministranci: Chłopcy po III klasie i starsi, którzy pragną służyć przy ołtarzu i pogłębiać swoja przyjaźń z Bogiem i we wspólnocie Służby Liturgicznej.
 8. W naszym katolickim tygodniku „Niedziela” polecamy przeczytać bardzo pouczające i refleksyjne artykuły pt: „Mądrość – szukanie prawdy”.
 9. Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pod przewodem Ks. Damiana, za udział i modlitwy w naszych intencjach. Dziękujemy naszym parafianom za złożone ofiary na poszkodowanych w Libanie w kwocie 3200 zł. Pieniądze zaraz zostały przekazane do potrzebujących. Bóg wieli zapłać za dar serca i solidarności naszych parafian.
 10. W naszej wspólnocie gościmy Ks. prałata dr Stanisława Gębkę , który dzieli się z nami pracą misyjną w Kazachstanie. Wspieramy go datkami przy wyjściu z kościoła na dalszą działalność misyjną.  Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim  wiernym, ofiarodawcom, dobrodziejom za składane ofiary na naszą świątynię. Bóg zapłać.