Ogłoszenia duszpasterskie 2020-08-02

XVIII Niedziela Zwykła, 02.08.2020 r.

  1. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii naszego narodu: wspominamy Powstanie Warszawskie, Cud nad Wisłą, wielki zryw narodu do wolności i powstanie „Solidarności”. Miesiąc wielkich pielgrzymek na Jasną Górę do naszego miasta. Sierpień to również miesiąc trzeźwości i abstynencji od alkoholu.
  2. W środę 5 sierpnia rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością odpustową św. Maksymiliana. Po Mszy św. wieczornej codziennie modlitwy nowennowe. Będzie to czas przygotowania do przyjęcia nowych członków do wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Przyjęcie nowych członków będzie 13 sierpnia podczas Apelu Maryjnego. Przynależność do Rycerstwa Niepokalanej daj wiernym wiele głębokich wartości duchowych. Serdecznie zapraszamy.
  3. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. o godz. 7:30 i od 17:00. A w sobotę Msza św. poranna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie niegodziwości po Mszy św. modlitwy wynagradzające, a wieczorna Eucharystia  będzie w intencji Żywego Różańca. 
  5. Katolicki tygodnik „Niedziela” to gazeta, która niesie wartości religijne, p atriotyczne i społeczne bez kłamstwa i manipulacji. Zachęcamy wiernych do lektury „Niedzieli” by pogłębić nasze życie duchowe. 
  6. Wszystkim wiernym, gościom, wspierającym dzieło upiększania i odświeżenia naszej świątyni składamy gorące podziękowania za ofiary, modlitwy i dar serca. Bóg zapłać.