Ogłoszenia duszpasterskie 2020-07-12

XV Niedziela Zwykła, 12.07.2020 r.

  1. Na czas wakacji i wypoczynku wypraszamy Boże błogosławieństwo dla wszystkim wypoczywających: dzieci, młodzieży i starszych. Wszyscy mamy prawo do wypoczynku, ale nie można w tym czasie rezygnować z niedzielnej  Mszy św., która jest nam potrzebna do dobrego funkcjonowania duchowego, podobnie jak odpoczynek.

  2. Zachęcamy, aby w czasie wakacji poświęcić więcej czasu na duchową lekturę czasopism katolickich: „Niedzieli” artykuł pt: „Wakacje u Michów” o rekolekcjach wakacyjnych w klasztorze. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, czy „Rycerza i Rycerzyka  Niepokalanej”.

  3. Wielu katolików żyje w związkach niesakramentalnych, a mogliby zawrzeć małżeństwo, bo nie ma przeszkód. Jest to stan grzech ciężkiego, śmiertelnego a ich serca są zamknięte na błogosławieństwo Boże. Apelujemy o uporządkowanie sumienia sakramentalnym związkiem małżeńskim.

  4. W każdy wtorek, po wieczornej Mszy św. do godz. 19:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Serdecznie zapraszamy do modlitwy kontemplacyjnej.

  5. W kościele w czasie nabożeństw obowiązuje zakrywanie ust i nosa. 

  6. Dzisiaj, podejmujemy bardzo ważne wybory Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Przez wybór Prezydenta, możemy trwać przy pięknym dziedzictwie, tolerancyjnej i dobrej kultury duchowej, która przetrwała w dziejach jako wyraźny i oddzielny fenomen polskości.

  7. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na podniesienie waloru artystycznego naszej świątyni. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie i polecamy ich w modlitwie. Bóg zapłać i Szczęść Boże