Ogłoszenia duszpasterskie 2020-06-07

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 07.06.2020 r.

  1. W czerwcu, codziennie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18:30. Bardzo serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w modlitwie.  

  2. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny. 

  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:00 z procesją wokół kościoła i o godz.15:00 i 18:00. Procesja wokół kościoła wyruszy zaraz po Mszy św. o godz. 12:00. Prosimy parafian o udekorowanie domów obrazami religijnymi, flagami, kwiatami. Do udziału w procesji zapraszamy całą asystę parafialną,   dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich, wiernych. 

  4. Polecamy wiernym nasze czasopisma katolickie: tygodnik „Niedziela” i artykuł pt: „nasz Bóg to Trójca Przenajświętsza”. Miesięcznik, „Rycerz Niepokalanej” poświęcony Czci Serca Pana Jezusa i dla dzieci „Rycerzyk Niepokalanej”.

  5. Moja parafia: wielu widzi ją i kojarzy z punktem usług religijnych: zaświadczenie, dokumenty, ślub, chrzest, pogrzeb i tyle mnie przez cały rok widzieli. Można zapomnieć do następnego razu. Podobnie jak w urzędzie skarbowym, sądzie, czy na poczcie. Cieszymy się, że nie brakuje wśród wiernych głębszego spojrzenia na parafię, w której jest żywy Jezus Chrystus w głoszonym Słowie Bożym i w sakramentach świętych, w liturgii, w modlitwie, we wspólnocie, i w służbie i miłości. Kochajmy swoją parafię i bądźmy aktywnymi członkami naszej wspólnoty parafialnej.

  6. W przyszłą niedzielę III miesiąca wszystkie ofiary w kopertach i na tacę przeznaczamy na podniesienie waloru artystycznego naszej świątyni. Wszystkim wiernym, którzy wspierają naszą parafię ofiarą i modlitwą z głębi serca dziękujemy Bóg zapłać. 

  7. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć we Mszy Św., będzie mógł wziąć w niej udział online - transmisja o godz. 12:00 na naszym profilu na Facebooku.

Grafika: Przemysław Kowalski